Skocz do zawartości

co jest potrzebne aby zamontować komputer w corsie c


Rekomendowane odpowiedzi

Gość czaja_opc

Witam.

Zamierzam wymienić wyświetlacz w corsie c. Na obecną chwilę mam normalny wyświetlacz z data, godziną no i temperatura, chciałbym zamontować wyświetlacz większy na którym będzie ukazywało się dodatkowo spalanie chwilowe, średnie itd. Moje pytanie jest co jest potrzebne dodatkowo wiem na pewno że muszę zakupić wyświetlacz oraz nową manetkę od wycieraczek gdzie będzie możliwość zmiany wskazań na komputerze, proszę o pomoc co jeszcze trzeba dokupić, czy wystarczy to co wypisałem i wpiąć w gniazdo czy coś jeszcze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wystarczy to co wypisałem i wpiąć w gniazdo czy coś jeszcze?

 

Dobrze by było , jak by się znalazł znawca tego tematu. Z tego co wyczytałem po forach , to możesz mieć zablokowany soft w kompie i nic to nie da , a w ASO słono biorą za takie atrakcje . Może ktoś jeszcze się trafi z komentarzem , a spróbować nie zaszkodzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z korzystam z okazji i podepnę się do tematu.

Co myślicie o tym aby to tego celu wykorzystać BLUETOOTH INTERFEJS ELM 327 ELM327 v. 1.3a OBD2 który będzie współpracował z telefonem komórkowym na androidzie z programem Torque v1.4.5 . Interfejs – jak sama nazwa wskazuje ma się łączyć z telefonem przez bluetooth, i za pomocą tego programu - cytuję „ Oprócz diagnostyki są tez takie bajery jak pokazywanie średniego i chwilowego zużycia paliwa, prędkości, obrotów, temperatury oleju, itp. Także w formie prymitywnego HUD display (kładzie się tel. na desce rozdzielczej, pod szyba, a telefon generuje odwrócony obraz, dzięki czemu widoczny jest na szybie. Można tez mierzyć przyspieszenie 0-100 i inne. Można również zapisać przebyta trasę (za pomocą gps w telefonie) z dołączonym logiem danych z silnika. „ koniec cytatu. Ponoć interfejs obsługuje inne programy diagnostyczne , takie jak - -pcscan - -scanmaster elm- - proscan 5.2 - - -Easyobd2 wiele innych...darmowych i płatnych zainstalowanych w komputerach i laptopach.

Jeżeli chodzi o tą kwestie, to ja osobiście jestem zielony, i tu bym bardzo prosił naszych znawców z tematu op-com o wypowiedz. Może warto wydać 145 zeta na ten interfejs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym aby to tego celu wykorzystać BLUETOOTH INTERFEJS ELM 327 ELM327 v. 1.3a OBD2 który będzie współpracował z telefonem komórkowym na androidzie z programem

Torque v1.4.5 . Interfejs – jak sama nazwa wskazuje ma się łączyć z

Yyy... eee... noo... To mi wygląda na wyższą szkołę jazdy i jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś forum elektroniczne . Czasem można znaleźć coś na "elektrodzie" - a nuż się uda . ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Wyższa szkoła jazdy to może nie jest, tak mi się wydaje .

Wpinasz interfejs do gniazda diagnostycznego w samochodzie , uruchamiasz aplikacje w telefonie , i to wszystko .

W tym wszystkim chodzi o to , czy ktoś zna ten interfejs, i może potwierdzić prawidłowe działanie w/w interfejsu w naszych samochodach.

Sama aplikacja (Torque v1.4.5 ) dość ciekawie i kusząco wygląda – to po pierwsze.

A po drugie- czy warto wydać ok.150 zł po to żeby się dowiedzieć, jakie mamy chwilowe czy średnie spalanie itp bajery. i tak na to nie mamy większego wpływu.

Po trzecie- zakup takiego czy innego interfejsu ma sens wtedy gdy chcemy lub musimy zdiagnozować nasz pojazd , i tu jest wyższa szkoła jazdy. Umiejętność korzystania z interfejsu i współpracującego z nim oprogramowania może się wrócić bardzo szybko, unikając w ten sposób wizyt w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności