Skocz do zawartości

Piasta Przednia Lewa a prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roberto36

Mam taki problem,zapala mi sie kontrolka ABS i do tego czasami sie zdarza ze prędkościomierz nie działa czyli stoi na zero.

Powiedziano mi ze muszę wymienić piastę przednia lewa i juz będzie dobrze.ponoć to koszt koło 600zł.Mam Astrę II 1998r 2.0 DI

ale jeszcze słyszałem ze jakiś czujnik może być walnięty wiec nie wiem juz co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze słyszałem ze jakiś czujnik może być walnięty wiec nie wiem juz co

Ten czujnik to czujnik ABS który jest zintegrowany z piastą i w przypadku jego uszkodzenia trzeba wymienić całą piastę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markopel

Mam taki problem,zapala mi sie kontrolka ABS i do tego czasami sie zdarza ze prędkościomierz nie działa czyli stoi na zero.

Powiedziano mi ze muszę wymienić piastę przednia lewa i juz będzie dobrze.ponoć to koszt koło 600zł.Mam Astrę II 1998r 2.0 DI

ale jeszcze słyszałem ze jakiś czujnik może być walnięty wiec nie wiem juz co.

Witam, ja u siebie wymieniłem tylko przewód od wtyczki do wtyczki z lewej strony, też polecano mi wymianę całej piasty ale nie dawało mi spokoju to że jak bujałem autkiem za relingi to prędkościomierz wariował. Okazał się przełamany właśnie ten przewód łączący gniazdo czujnika z gniazdem przy nadkolu. Radziłbym najpierw posprawdzać stan tych złączy, potem posadź kogoś za kółkiem włącz zapłon i każ mu obserwować wskazówkę a ty "miętol" na okrągło ten przewód, jeżeli wskazówka zareaguje na chwile to obcinaczki- tnij skubańca przy wtyczkach, odmierz taką samą długość nowego 2-żyłowego kabelka i polutuj odpowiednio kolorami, przed izolowaniem sprawdź (rundka po osiedlu) jak jest o.k to starannie zaizoluj i się ciesz z zaoszczędzonej siepy :D Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta lewego koła do wymiany. Lub nie styka gdzieś na kostce albo przetarty przewód. Czujnik od prędkościomierza masz na lewym przodzie. Tylko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Roberto36

Wymieniłem cała piastę lewą i już wszystko gra.Kosztowało mnie to 200zl więc nie było tragedii bo w seryjnym salonie opla w Pile wołali za zamiennik z montażem 700zł.

Edytowane przez Roberto36
§4punkt 4.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skinek1991

No i dobra decyzja mi ostatnio padło łożyszko, kupiłam zamiennik za 150 sam założyłem i nic niie szumi:) oby nam tylko wytrzymały choć dwa lata te zamienniki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wrobelek19

a nie wiecie jak to jest dokładnie z tymi piastami są tylko z abs-em lub bez. Ja nie mam abs-u i w przedniej lewej piaście idą kabelki -jest to zapewne czujnik prędkości a jak byłem w sklepie poprosiłem o piaste na przód bez abs to dał mi gołą. Proszę pomóżcie którą powinienem kupić żeby nadal cieszyć się wskazaniem prędkościomierza. Pozdrawiam nowy użytkownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności