Skocz do zawartości

brak ogrzewania opel vectra a 1.6i 1989r.


Gość damian.p1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian.p1986

Witam na wstępie przepraszam jeśli już taki wątek istnieje ale przejrzałem wszystkie wątki i posty ale nie mogłem nic wyszukać podobnego.

A chodzi dokładnie o to że mam mały problem z ogrzewaniem. A wszystko zaczeło się od tego że w wczoraj miałem mały wyciek na układzie chłodzącym więc posłuchałem kilku znajomych i zastosowałem uszczelniacz do chłodnic i oczywiście wycieku już nie było. Ale dzisiaj nie mam już ogrzewania. Choć leci mi przez krótką chwilę ciepłe powietrze ale później już leci mi tylko zimne. Nie ważne czy stoję czy też jestem w ruchu to mam ciągle zimne powietrze. Więc nie wiem już co się dzieje. Czy to wina tego uszczelniacza czy może coś innego nawaliło. Sprawdziłem wszystkie przewody nawet wraz z przewodami od nagrzewnicy i są gorące gdy wskazówka temperatury wskazuje 90 stopni. Co się może dziać w związku z tym?http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/smile.gif:):hyhy: Bardzo proszę o poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takich rzeczy się nie wsypuje nigdy do chłodnicy, trzeba było wymienić chłodnice koszt 80 zł, wiem bo wymieniałem u siebie. jeśli nie masz ogrzewania a węże są gorące to najprawdopodobniej tym uszczelniaczem zatkałeś kanaliki w nagrzewnicy i już. Wiem bo kolega w kadecie tak zrobił i musiał nagrzewnice wymieniać. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymiana nagrzewnicy to nie dość że koszt nagrzewnicy to jeszcze trzeba się do niej dokopać a jest głęboko zakopana, wierz mi, z braku laku możesz jeszcze spróbować preparatem do udrażniania ukłądów chłodzących...

ale wątpię czy to pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega. trzeba połowę kokpitu rozebrać żeby wymienić nagrzewnice, widać ktoś ci żle doradził z tym proszkiem i narobiłeś sobie kłopotu teraz a inny preparat pewnie nic już nie da. pozostaje ci albo poradzić się mechanika czy to napewno to i rozbierać :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olowek19914

Pewnie wlałeś ten płyn do uszczelniania układu Prestone?

Może jeszcze zastosuj ten płukacz do układów chłodzenia może coś pomoże.. koszt nie wielki bo 10 zł a kto wie może pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże nie pomoże. w 20 letnim samochodzie nagrzewnica niekiedy jest drozna w 30% a reszta jest zapchana kamieniem czyms podobnym. sprubowac zawsze moze a efekt zobaczy od razu. jesli pomoze to git a jak nie to tydzien na remont zejdzie :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam możesz jeszcze spróbować podłączyć odwrotnie i przepłukać na wstecznym chodzi o to żebyś odłączył nagrzewnice od węzy idących od silnika a podłączył węża z bieżącą wodą w odwrotnym kierunku może ci to pomorze, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności