Skocz do zawartości

Nie wchodzą biegi. Sprzęgło?


Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu zaczęły się problemy z biegami.

Bardzo ciężko wchodzą, wsteczny ze zgrzytem.

Przy odpalaniu na sprzęgle lekko szarpnie do przodu. Na równej powierzchni na biegu i włączonym sprzęgle lekko ciągnie do przodu, ale bez przesady.

Moja diagnoza niewysprzęglające sprzęgło.

Jak to sprawdzić?

Linka sprzęgła nie jest zbyt luźna.

Pomocy (Nie chce rozwalić synchronizatorów)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

Linka sprzęgła nie jest zbyt luźna.

Tu nie chodzi o to czy ona jest luźna ona musi być odpowiednio ustawiona. Jak to znajdziesz w książce sam naprawiam , która z kolei jest dostępna na forum :hyhy:

 

Na równej powierzchni na biegu i włączonym sprzęgle lekko ciągnie do przodu, ale bez przesady.

Źle ustawiona linka http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Człowiek szuka większych problemów, a trzeba było podkręcić linkę o 4 obroty żeby dojść do wymiaru. Tarcza pewnie już wytarta

Wszystko już ładnie wchodzi.

Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cóż... Linka podciągnięta, pedał zbyt wysoko, ale ładnie wchodziły jakiś czas.

Wczoraj znowu du...

Podciągnąłem linkę do oporu, pedał niebezpiecznie wysoko, biegi wchodzą ładnie.

Ale to z pewnością coś więcej.

Działe się to nagle (teraz i poprzednim razem). Może dźwignia sprzęgła przeskakuje na wielowpuście? (jeżeli taki jest)

Macie jakieś pomysły, zanim rozgrzebę silnik?

pozdro

janek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seweryn82

No silnika to raczej nie będziesz rozgrzebywał tylko wyciągniesz skrzynie na zewnątrz. Ja obstawiam że docisk (słoneczko) ci się skończył

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yahny, może podaj o jakie auto chodzi, bo w profilu też tego nie ma :!:

A było. Widocznie po zmianach na forum znikło.

Zaraz uzupełnie.

A model, to astra 93 c16nz.

Silnika faktycznie nie będę rozgrzebywał, ale to tak ogólnikowo napisałem jako zespół.

 

[EDIT]

Więc tak... Zatarło się łożysko dociskowe i wytarło słoneczko, w efekcie prawie połowa nie działała.

Po zdjęciu dekla skrzyni, okazało się, że ktoś obrobił śrubę na wałku sprzęgła. Udało się nawiercić dwa otwory w osi i dorobionym kluczem odkręcić ją. ściągacz ze śruby mocującej osłon sprzęgła zadziałał, jednak, nie mogąc wyciągnąć sprzęgła (nie tak łatwo, kiedy słoneczko jest starte) musiałem odsunąć 5cm skrzynie od silnika.

Standardowo problem z gałką wachacza (ściągacz pękł), ale odpowiedni młot pomógł

 

Nowe sprzęgło 173 i uszczelka skrzyni 8 zeta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności