Skocz do zawartości

corsa b nadkola?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwiatek722

Jestem szczęśliwą posiadaczką corsy b 1,4 16v '97 ..jest śliczna, ma kopa jak diabli chociaż na takie małe autko to aż za http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif jednak sierpy (chyba tak to się nazywa, te plastiki nad kołami) strasznie wyblakły, są obrzydliwie jasne (ponoć niektóre tak mają :hyhy: )i to mnie drażni , chcę wymienić i tu pytanie ..co mam kupić...nakładki tzn listwy na błotniki? allegro komplet ok 60 zł czy nadkola, droższy interes?pytanie nieco głupie może ale ja baba :) i nie wiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiatek722, spróbuj może na początek preparatu do czernienia zderzaków:

http://allegro.pl/k2-bono-black-czernidlo-do-opon-i-zderzakow-ss-i1425027003.html

Efekt jest niezły a jedynym minusem jest to że zabieg trzeba powtarzać, ale za to cena nie zwala z nóg :hyhy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola a nakładki to dwie rózne sprawy.

Wyblakły w Twoim autku plastikowe nakładki zwane sierpami, częsta przypadłość w CB.

Możesz kupić środek do konserwacji tworzyw sztucznych, regularnie uzywany nadaje sierpom czarny kolor.

Co pewien czas trzeba czynność powtarzać.

Możesz też kupić nowe sierpy, dostaniesz w zestawie nowe śrubki i plastikowe nakrętki.

Cena za sztukę to ok. 15 złotych (ja tyle płaciłem).

Do montażu trzeba troszke wprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kwiatek722

ooo i super :) o to mi chodziło..mmm ..czernidła wszelakie to chyba nieco żmudna sprawa, też trzeba w to zainwestować, do tego zabieg powtarzać.. więc zakupię nowe i zmuszę jakiegoś mężczyznę do wymiany :hyhy: dzięki za pamoc http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kwiatek722

wracam do tematu..mam już sierpy..śrubki też i ambitnie zabrałam się do wymiany ..zdemontowałam tył...sukces.chociaż trzeba mieć cierpliwość do tych śrubeczek..i pomijając widok pod sierpem (ogniska rudej heh.. :szok: ) nie wiem jak się zabrać za przód??? :mur: wymacałam jedną śrubkę a reszta?? pod nadkolem?? jak siędo tego dostać? z tyłu nie było problemu a z przodu lipa?? może ktoś ma pomysł ?? :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim aucie kupiłem farbe do plastików w sprayu a następnie pomalowałem na czarny mat. Po zimie efekt nadal jest widoczny. Koszt ? około 40 zł - pomalowałem również zderzaki. Musisz zdjąć plastikowe nadkola i będziesz mieć wszystko na tacy - jeżeli mówimy o przednich kołach.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kwiatek722

..hmmm..i to chyba lepszy pomysł aniżeli wymiana na nowe...niestety nowe sierpy są tandetne...co za lipa..niby pasują ale nie tak jakbym chciała...wiem że to zamiennik za 60zł ale i tak liczyłam że bedzie jakoś lepiej wyglądać,,,a to badziewie nie przylega za dobrze, itd...nie polecam kupować sierpów na allegro..ja w każdym razie jestem niezadowolona :dobani:..stare sierpy mimo, że nieco zardzewiałe przy śrubkach..to są porządne ....spryskałam wd40 i ładnie przy śrubkach rdza puściła..spróbuję je odmalować.m ..i znalazłam 2 pozycje..Boll Lakier strukturalny do plastiku i Dinitrol structure lac 820..ten drugi to niby taki lepszejszy heh ..czy warto?pytanie do mr.suchy :wesoly: ,czego używałeś? :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności