Skocz do zawartości

Alan 102 szumi trzaska pierdzi


Gość TeDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;d od wczoraj mam w signum radio firmy Alan 102 i antene Hustler IC 100 i jest tak ze jak odpalę silnik to strasznie trzeszczy i pierdzi, a jak mam włączony tylko zaplon to normalnie odbiera, w vectrze mam to samo tyle że ciszej szumi i pierdzi, a i jak antene odlącze od radia to nic nie trzeszczy. Co może być nie tak?, dodam że antena nie była jeszcze strojona.

 

 

//edit: Doszedłem że to wina samochodu bo sprawdzałem w Volvo i nic nie szumiało ładnie odbierało, jak myślicie co proadzić zeby to w signum chodzilo?, zamontować nową zapalniczke bezpośrednio do akumulatora? czy może zamontować fitr przeciwzakłóceniowy?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobra diagnoza ogólna.

Wystarczy teraz znaleźć źródełka tych zakłóceń i je wyeliminować co nie jest takie łatwe ale to jest jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Filterki na zasilanie sobie odpuść, bo jak sam zauważyłeś po odpięciu anteny zakłóceń nie ma co świadczy, że przedostają się poprzez antenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że masz najgorszy zestaw jaki można sobie wyobrazić. Już przedstawiciele handlowi kupuja lepszy sprzęt ???

Zakłucenia prawie na 100% biorą się z instalacji elektrycznej samochodu. Filtr na przewód zasilający powinien pomóć. Na pewno pomoże kupno lepszego radia z filtrami przeciw zakłuceniowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłucenia prawie na 100% biorą się z instalacji elektrycznej samochodu.

Cóż za trafne spostrzeżenie.

 

 

Filtr na przewód zasilający powinien pomóć.

Wątpię. Pomoże stracić pieniądze.

 

 

Na pewno pomoże kupno lepszego radia z filtrami przeciw zakłuceniowymi.

Ciekawe cóż to maja być za filtry i jak lepsze radio ???

 

 

logger, nie zastanawia Ciebie pewna kwestia a mianowicie:

a i jak antene odlącze od radia to nic nie trzeszczy.

Doszedłem że to wina samochodu bo sprawdzałem w Volvo i nic nie szumiało ładnie odbierało,

Także zanim napiszesz kolejną głupotę 3 razy się zastanów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa że jeden samochód powoduje więcej zakłuceń a inny mniej.

Jeżeli chodzi o radio to nawet Alan 48+, jeżli chodzi o filtry to pewnie wystarczy zwykły ANL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o radio to nawet Alan 48+, jeżli chodzi o filtry to pewnie wystarczy zwykły ANL.

Czyli kolega kupi alana 48+ i wszystkie problemy miną ???

Co do ANL: Jeżeli radio nie ma przełącznika tego układu wcale nie oznacza że nie jest w nie wyposażone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności