Skocz do zawartości

Tajemnicza wtyczka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Podczas mojego dzisiejszego rozgrzebywania auta w celu usunięcia paru usterek napotkałem na jedną nie wpiętą nigdzie wtyczke. Znajduje sie ona zaraz przed nadkolem, dokładnie zwisa se obok klaksonu. A wygląda to tak:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/50/imgp14382rn.jpg/

 

Czy wie ktoś do czego mogła być ta wtyczka???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od halogenów (jeśli ich nie masz).

 

Halogeny mam. To nie to. Dodam że zaraz po odpaleniu silnika (nie po przekręceniu zapłonu tylko po odpaleniu) na jakieś 30sek pokazuje napięcie ok 9,5V i to tylko po dłuższym postoju. Jak zgasze i odpale ponownie to już napięcia nie ma. Ktoś ma jakieś sugestie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczna od czujnika temp

 

Czujnik i wtyczka na miejscu. To też nie to. A więc konkurs trwa dalej. :)

 

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 17:42 ]

No i sie dowiedziałem. Pooglądałem moją drugą omesie i zauważyłem że w tym miejscu jest jakaś pompa. Jestem prawie pewien że jest to pompa powietrza wtórnego. Teraz pytanie : do czego jest ta pompa?? Bo w nowszej omedze tego nie mam i podejrzewam że poprzedni właściciel poprostu to usunoł z powodu jakiejś awari tego urządzenia.

 

[ Dodano: Czw Kwi 20, 2006 10:25 ]

No i wszystko sie wyjaśniło. Ta pompa to tylko zbędny-ekologiczny wynalazek który nie ma wpływu na prace silnika. Bardziej na żywotność katalizatora ale przy 190kkm chyba już nic mu nie zaszkodzi ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa to tylko zbędny-ekologiczny wynalazek który nie ma wpływu na prace silnika. Bardziej na żywotność katalizatora

 

 

 

JAKIEś SZCZEGółY NT TEGO URZąDZENIA POSIADASZ?

Zapodaj ciąg dalszy, bo sam jestem ciekawy co to i do czego służy dokładnie.

Dzięki

pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAKIEś SZCZEGółY NT TEGO URZąDZENIA POSIADASZ?

 

No więc było tak: panowie w oplu pewnego czasu stwierdzili iż zepsują bardzo fajny silnik C20XE i zbuduję ekologicznego ECOTEC-a . Jako iż miał być ECO to dołożyli mu pare eco-bajerów jak takie np pompy. Nawet mechanicy nie za bardzo wiedzą o co chodzi z tą pompą :) Zasada działania jest prosta: w ciągu pierwszych chwil po odpaleniu, gdy temperatura wydechu jest niska, pompa ta pompuje powietrze do kolektora wydechowego celem dopalenia spalin co by normy były lepsze i kata szlag nie trafił. I to by było na tyle. Jeździć można bez tego i nie ma to na nic wpływu (oprócz kata i ekologi ;] ). Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to by było to, co ostatnio zlookałem jak auto na podnosniku było... chyba.

Stojąc przodem do podniesionego auta, z prawej strony pod przednim zderzakiem jest takie coś, co przypomina pompę i do tego dochodzą przewody z ukł chłodzenia... tylko po co? A może mylę urządzenia? Już sam nie wiem...

??

pp

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przodem do podniesionego auta, z prawej strony pod przednim zderzakiem jest takie coś, co przypomina pompę i do tego dochodzą przewody z ukł chłodzenia... tylko po co? A może mylę urządzenia? Już sam nie wiem...

 

Dokładnie. To jest właśnie to. Z tą różnica iż nie są to przewody ukł chłodzenia. To jest właśnie pompa powietrza wtórnego i nic z chłodzeniem nie ma wspólnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności