Skocz do zawartości

problem z webasto


Gość wlodar811

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wlodar811

Witam. Mam mały problem z webasto w merivie 1,7 cdti 101KM. Jak jest zimna strasznie kopci z przodu auta przed lewym kołem. Smierdzi spalonym olejem. Co może być przyczyną , czy moge wyłączyć webasto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyć webasto oczywiście można, najlepiej z poziomu komputra, będzie pewność, że nie wywali błędu. A co do samego webasta to również można odczytać błędy jeśli jakieś generuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość podgorski

Witam,ja w swoim aucie mam tzw dogrzewacz choć mówi się, że jest to webasto - nie ma pilota, miałem podobny problem ostatnio musiałem wymienić świecę oraz siateczkę bardzo kopcił. W końcu sam się wyłączył i nie chodził. Nie wiem jak się wyłącza to ustrojstwo ale wiem, że po wymianie tych części pracuje dogrzewacz ekstra nawet nie widać , że pracuje - dymienie. Szybko się teraz nagrzewa silnik i jest ciepło wewnątrz. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od zeszłego roku mam również z tzw Webasto, tak naprawdę jest to podgrzewacz. Również u mnie kopci, dodatkowo z pompki paliwa miałem wycieki paliwa która dostarzcza paliwo do podgrzewacza.

Tak przy okazji, w serwisie pompka paliwa 1600 zł, regeneracja 400zł, brak zamienników (Gliwicach robiłem, osobiście nie polecam regeneracja przedłużyła się z 2 tygodni do 6).

Jeżeli chodzi o odłączenie ogrzewacza, ja to zrobiłem przez wypięcie kostki która znajduje się przy pompce paliwa. Pytanie teraz gdzie ta pompka paliwa o której tak mówię.

Prawa strona auta, pomiędzy kołami, blisko tylnego koła. Przestał kopcić.

Dziś byłem w firmie w bielsku-białej (po wpisaniu webasto bielsko biała pierwszy link z góry) niestety naprawa mojego podgrzewacza jest nie opłacalna, ponieważ środek jest cały zardzewiały itp itd.

tak przynajmniej powiedzieli, więc teraz szukam, jeżeli ma ktoś do sprzedania sprawny to proszę o kontakt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam dawcę kompletngo webasta do merivy. Dawca jest z 2005 roku, a mój z 2007 roku, dawca ma klimę manualną, ja klimatronik. Czy ktoś ma doświadczenia z przekładaniem lub montażem tego dodatku?? Nie wiem czy było fabrycznie czy jest dokładane. Czy webasto w mery powinno mieć jakiś zegar sterujący czy działa- załącza się samo przy konkretnych temperaturach??

post-35393-0-31187900-1382031469_thumb.jpg

post-35393-0-64207600-1382031855_thumb.jpg

Edytowane przez bania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych urządzeń była montowana jako dogrzewacz i włącza się po odpaleniu silnika poniżej chyba 5 stopni otoczenia i wyłącza przy jakiejś temp płynu zatem zegar nie jest niezbędny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli model się zgadza to jest to bez różnicy czy z klimą czy bez, każde webasto lub dogrzewacz ma swój sterownik który steruje jego pracą, znajdź dobry serwis (oprócz serwisu opla ) webasto tam pomogą zdiagnozować problem, niestety podłączenie komputera zaczyna się od 50PLN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdiagnozować problem

ale ja nie mam co diagnozować, chciałem przełożyć webasto z identycznej mery do swojej i szukam info czy to dużo roboty i czy się da?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności