Skocz do zawartości
a30dam

Opel Antara brak ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Problem pojawił się kilka dni temu robiąc dłuższą trasę przestało działać ogrzewanie , po sprawdzeniu wzrokowym - dotykowym , raczej wykluczyłem nagrzewnice , węże gorące łącznie z nagrzewnicą , dodam że jest to wersja z klimatronikiem .Wiem że Antara ma dziwnie zrobiony układ wentylacji- ogrzewania że na szybe chłodne a na nogi ciepłe

MMoje pytanie jest takie ćzy jest jakiś zawór który steruje powiertzem ciepłe/zimne , ewentualnie jakieś sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Z tego co się orientuje nie ma takiego zaworu może porostu tunel któryś się wypiął i zamiast na szybę to ucieka bokiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to co steruje gorącym zimnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zapomniałem dodać że jak włączam przycisk szybkiego nagrzania wnętrza , przedniej szyby to wyłancza sie po chwili działo się już tak zanim przestało mi działać ogrzewanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nazywa się to Ogrzewanie Quickheat czy to może mieć coś wspólnego z nie działającym ogrzewaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Ogrzewania nie ma w ogole czy nie dziala prawidlowo funkcja ustawiania ustalonej temperatury wnetrza? Po ustawieniu temp na max rowniez ogrzewanie nie dziala?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Przepraszam że się wetnę w temat ale posiadam też Antarę 2,0 CDTI i mam taki sam problem.Poprostu nie dmucha ciepłym powietrzem (powietrze dmucha ale zimne)nawet jak jest nastawione na maksymalnie ciepłe.Jaka może być tego przyczyna?Bardzo proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie w moim przypadku był to silniczek który odpowiada za zamykanie klapki mieszacza powietrza ciepłe zimne

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a30dam, a możesz napisać coś więcej?

Wymieniałeś sam czy w serwisie ? Jaki był koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam również u mnie była taka sama przyczyna.Silniczek zaciął sie i nie puszczał ciepłego powietrza do kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi