Skocz do zawartości

Problem z akumulatorem


Gość Krzysiek22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek22

Witam Serdecznie wszystkich zainteresowanych moim tematem :):P

 

Mam mały problem, chodzi o akumulator.

Jest to Centra Futura 72Ah na 720A ma mniej więcej 1.5 roku.

Ładwowanie aku to 14.4 bez zadnego obciążenia(dmuchawy, świateł itp), po włączeniu świateł, dmuchawy na 1 lub 2, i radia ładowanie wynosi (niestety dokładnie nie pamietam) ale albo 12.8 albo 13 z groszami.

 

Jakie Wy macie ładowanie pod obciążeniem??

 

Autko gdy postoi nie chce odpalać:) Ostatnio miałem robiony remont silnika(wymiana uszczelki pod glowicą, zaworów wydechowych, wałka rozrządu, pierścieni, świec, filtra paliwa, planowanie głowicy)+ z 4 dni temu ustawienie kąta wtrysku(po ustawieniu u mechanika, autko ładnie odpaliło, na 2 dzien odpaliłem je z lekkim problemem, a mianowicie odpaliło po 2,3s i zgasło po 2 s, i znów odpaliłem i juz było dobrze. Autko pochodziło z 5 min (chciałem zobaczyc jak chodzi i zobaczyc po jakim czasie autko z wysokich obrotów schodzi na niższe, no i ogolnie wszytko grało pięknie więc zgasiłem autko.

 

Na nastepny dzień (17 h później) wsiadam, grzeje świece 2 razy, po okolo 10-15s (bo niestety -10 stopni na dworze) i kręce a tu aku jakoś słabo kręci, jakby miał za mało mocy, starczyło na 4 może 5 razy kręcenia i aku siadł:beer: teraz go naładowałem i napięcie aku wynosi 12.65 (jest nie podłaczony do niczego) to bardzo dobrze.

 

Dodam że przed remontem silnika jak autko bardzo ciezko odpalało to akumulator troche chechlałem...??? i z kilka razy, może z 6 do max 10 go ładowałem. Czy teraz może mieć mniejszą wytrzymałość i tracić moc na zimnie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze pod obciazeniem masz za niskie ladowanie, ale dziwi mnie ogolnie to odpalanie, o ktorym wielokrotnie pisales, u mnie po splanowaniu glowicy nawet na slabym akumulatorze, a taki wlasnie posiadam, do -12 odpala praktycznie na dotyk, najlepiej naladuj akumulator i wyjdz z rana, jak jest najwiekszy mroz i odpal wtedy i zobaczysz jak ci odpala, jak ok, to znaczy, ze zdycha aku, a jesli na naladowanym bezie srednio, to szukaj dalej przyczyny w silniku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Dzisiaj rano włożyłem aku i odpalil za 1 razem po 2-3 s ale zgasł do razu, i za 2 razem odpaliłem ale musialem troszke gazu dawac zeby nie zgasł i po paru sekundach dobzre chodził.

 

Podjechałem do mechanika i mówie mu ze po ustawieniu kąta wtrysku auto nadal źle odpala po nocy, nie tak jak powinnno, czyli za 1 razem bez niczego. Na to on że słabą kompresje musze miec bo kąt wtrysku napewno jest idealnie ustawiony. No to sie go zapytałem: Panie, czyli co moze byc nie tak że za mała kompresja jest??

Pierścienie. No to mu mówie że pierścienie są nowe, oraz opowiedziałem mu wszytko co było robione z silnikiem. No i juz nie wiedział co powiedziec.

 

Remont silnika miałem u innego mechanika.

 

Przed remontem kompresja wynosiła 12 barów, sprawdzana była na wtryskach.

 

Ile powinna wynosic kompresja?? Proszę o odpowiedź wszystkich oraz tych co mieli tez ten silnik i remont silnika.

Teraz nie wiem jaką kompresje mam, a do mechanika jechac i ja sprawdzac to znów kase wydam;/

 

Dodam ze jak autko odpali i pochodzi z 2 min i zgasze je i jak chce znów odpalic to odpala tak syzbko ze nie zdaze chyba do konca kluczyka przekrecic.

 

Pozdrawiam i życze miłego dnia ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a odpalasz z wcisnietym pedalem gazu czy nie? bo jesli przy tym silniku nie robisz tego, to zapomnij, ze ci nie zgasnie po odpaleniu na mrozie, a jaka masz pompe wtryskowa? lucas czy bosch? bo nie wiem czy wszystkie czy niektore pompy lucasa nie maja tzw. "ssania", u mnie wlasnie siedzi przy tym silniku taka pompa lucasa i tym bardziej trzeba z pedalem gazu wcisnietym odpalac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek22

Pompe mam boscha, i nie odpalam z wcisniętym pedałem gazu, tylko jak kręce już silnikiem to go tak do wciskam i popuszczam aż załapie wtedy trzymam gaz przez troche zeby zaczoł normalnie chodzic.

A jak ta cześć od ssania wygląda?? i gdzie to się znajduje? bo moze to u mnie nie działa i dlatego tak ciezko odpala.

ehhh...co za auto ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności