Skocz do zawartości

Prośba o roszyfrowanie błędu Astra H P2139


Gość rafalg1

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w roszyfrowanie błędu w moim nowym nabytku. Pojawił mi sie błąd ecn 213900. szukałem w googlach ale ktoś miał błąd 213971 (czujnik pedału gazu, napięcia czujnika), na stronach obcojęzycznych błąd 2139 to błąd jakiej magistrali CIM, i że przy niskich temperaturach to normalne że błędy magistrali can występują (jakieś podejżane albo źle przetłumaczyłem). Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu. Samochód to astra h 2007 1,9 8v 120 KM (z19dt). Dodam że nic się z autem nie dzieje, zrobiłem dziś 250 km i jedyne co mnie zdziwiło to to że wskazówka obrotów była ciut na 800 i co chwilę dziwnie drżała.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P2139 - Accelerator pedal position (APP) sensor/switch D/F - voltage correlation

Cause - Wiring, APP sensor/switch

 

P2139 - Throttle position (TP) sensor/switch D/F - voltage correlation

Cause - Wiring, TP sensor/swich

 

To są szukane przez Ciebie objaśnienia błędów.

 

Do sprawdzenia czujnik położenia pedału gazu i czujnik położenia przepustnicy. Wygląda na to, ze sygnały z obu nie idą w parze, więc wywala błąd.

 

POZDRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalg1

no i się wyjaśniło. ten błąd to brak komunikacji CAN z magistralą CIM (albo jakoś tak). Mój samochód jest objęty akcją serwisową związaną właśnie z tym i w środę odstawiam do aso na naprawę :-). A druga akcja serwisowa to sprawdzenie szczelności układu chłodzenia silnika którą też przy okazji zaliczę za free'ko :-). Więc jak ktoś ma błąd 2139 to do aso z pytaniem czy samochód nie jest objęty właśnie tą akcją (mój jest z 2007 ale może inne też).

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy17d

Więc jak ktoś ma błąd 2139 to do aso z pytaniem czy samochód nie jest objęty właśnie tą akcją (mój jest z 2007 ale może inne też).

Domyślam się, że na akcję serwisową załapują się tylko samochody kupione w polskim salonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalg1

Więc jak ktoś ma błąd 2139 to do aso z pytaniem czy samochód nie jest objęty właśnie tą akcją (mój jest z 2007 ale może inne też).

Domyślam się, że na akcję serwisową załapują się tylko samochody kupione w polskim salonie.

 

 

nie. Moj samochod jest sprowadzony z nl i nie ma znaczenia czy z zpolski czy nie za naprawe placi GM i kazdy samochod w calej europie jest naprawiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy17d

Moj samochod jest sprowadzony z nl i nie ma znaczenia czy z zpolski czy nie za naprawe placi GM i kazdy samochod w calej europie jest naprawiany.

Dzięki za tą cenną informację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności