Skocz do zawartości

Corsa B. Ściąganie auta przy hamowaniu.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamis2511

Witam wszytkich specjalsów samochodowych.

Na wstępie napisze że jest to mój pierwszy post i prosze o wyrozumiałość dla młodego kierowcy... ???

Więc problem wygląda następująco: Przy hamowaniu powiedzmy z prędkości ok 80 km/h da się odczuć że autkiem ciągnie na lewo, problemu tego niema przy niższych prędkościach.

Natomiast przy normalnej jeździe da się odczuć delikatne zciąganie autka na prawą strone jezdni. Nie wiem czy te problemy są ze sobą powiązane. Nadmienie również że byłem na stacji diagnostycznej celem sprawdzenia rozkładu siły hamowania i pan powiedział że jest wszystko git.

 

I tu wielka prośba do Was drodzy forumowicze, zanim udam się do mechanika żebym miał jakiś ogólny obraz tego co się właściwie dzieje z moim autkiem i jakie są możliwości co się właściwie zepsuło.

 

Autko to Corsa B rok 94 poj. silnika 1.4 Si 60 kw 82 kucyki silnik C14SE buda 5 dźwi

 

poprawiłem tytuł/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olowek19914

Może zbieżność masz źle ustawioną, niskie ciśnienie w oponie. Jak hamulce masz okej to sprawdź sworzeń na wahaczu, mocowanie wahacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Taaa... sprawdź ciśnienie w oponach, jeśli jest duża różnica to moze być to. A i jeszcze możesz zlukać w jakim stanie masz szczęki hamulcowe z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamis2511

Przepraszam za moja nieobecność... brak internetu...

 

Tak więc przejrzałem na oko stan zawieszenie (sworzeń jest ok, przegubów nie słychać) ciśnienie w oponach sprawdziłem przed pierwszym postem tak więc jest ok.

 

Tak jak pisałem hamulce sa ok (sprawdziłem na stacji diagnostycznej) wczoraj byłem sprawdzić opory swobodnego toczenia czy aby jak kolego zauważył szczęki nie haratają ale i to jest ok. A problem jest dalej... help:) Aha zbierzność bardzo dobra!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Natomiast przy normalnej jeździe da się odczuć delikatne zciąganie autka na prawą strone jezdni. Nie wiem czy te problemy są ze sobą powiązane.

Tak-może to być powiązane z ściąganiem auta podczas hamowania.

Aha zbierzność bardzo dobra!

Zbieżność to za mało-trzeba sprawdzić całą geometrię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamis2511

Po wypłacie pojadę zrobić całą geometrie... teraz trochę przycisło finansowo:) Aha koledzy wyżej podsunęli myśl że może moje corsze carrera:) miało kiedyś bliskie spotkania 3 stopnia z drzewem hmmm pewnie możliwe, tylko że problem nie był od początku zakupu autka tylko pojawił się niedawno.

 

Pojechałem na kanał z moim ojcem którego wiedza jest trochę większa od mojej:) obejrzał corsinke od spodu. na jego oko nie ma tam żadnych luzów itp. oponek nie ścina. Chyba jednak zostanie mi zostawić połowe wypłaty u mechanika:) mam tylko nadzieje że mi przypadkiem do tego czasu koło jakieś nie odpadnie z połową zawieszenia:) :) :)

Oczywiście dam znać co mechanior stwierdził i jakie będą efekty naprawy.

Dziękuje wszystkim za pomoc...

Tak jak mój znajomy polecił mi wasze forum, tak i ja napewno polecę je znajomym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności