Skocz do zawartości

Zawieszenie przednie - sprężyny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Polecam polskiego producenta firmę D&D, ceny na allegro kształtują się od 75 do 90 zł za sztukę.

Są też tańsze JAMEX, różne opinie o tej firmie słyszałem.

Jak wymieniałem u siebie, mechanik powiedział, że pęknięcie ( tak było u mnie ) rzadko się zdarza, a jeżeli już to nawet najlepszym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli twoje nie pakly a poprostu sie poddaly to ja bym oddal do regeneracji do kowala

po takim zabiegu nie raz wytrzymuja dluzej niz jakies mniej lub bardziej drogie zamienniki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jesli twoje nie pakly a poprostu sie poddaly to ja bym oddal do regeneracji do kowala

po takim zabiegu nie raz wytrzymuja dluzej niz jakies mniej lub bardziej drogie zamienniki

co prawda to prawda, ostatnio na allegro widziałem sprężyny regenerowane za 120 zł szt. Szok

 

A co do regeneracji, pamiętam jak ładnych kilkanaście lat temu, mój brat miał malucha z takimi spręzynami po wizycie u kowala. Przez 2-3 miesiąca, w bagażniku ( z przodu rzecz jasna ) woził worki po ziemniakach wypełnione piaskiem, bo tak mu przód do góry poszedł, że nie widział co ma przed maską.

Jak go przygotowywał do sprzedania, owe worki wyjął i co?? Oczywiście samochód podniósł się momentalnie i wyglądał tak jakby te sprężyny dopiero co założono.....

 

Kowal rulezzz :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polecam polskiego producenta firmę D&D, ceny na allegro kształtują się od 75 do 90 zł za sztukę.

Są też tańsze JAMEX, różne opinie o tej firmie słyszałem.

Jak wymieniałem u siebie, mechanik powiedział, że pęknięcie ( tak było u mnie ) rzadko się zdarza, a jeżeli już to nawet najlepszym.

Firma D&D nie ma w ofercie przednich sprężyn do astry G :wesoly:

 

[ Dodano: Sro Lip 18, 2007 19:13 ]

jesli twoje nie pakly a poprostu sie poddaly to ja bym oddal do regeneracji do kowala

po takim zabiegu nie raz wytrzymuja dluzej niz jakies mniej lub bardziej drogie zamienniki

Niestety, pękły :mrgreen:

 

A jakie macie zdanie o sprężynach firmy GH, które na allegro kosztują w granicach 70 PLN za sztukę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Firma D&D nie ma w ofercie przednich sprężyn do astry G

Na ich www, faktycznie nie ma, obecnie są tylko na tył.

Jestem pewien na 100 % że je robili, spytaj na allegro użytkownika reszka123, który miał na przód do astry G, a przynajmniej wtedy kiedy ja szukałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Firma D&D nie ma w ofercie przednich sprężyn do astry G

Na ich www, faktycznie nie ma, obecnie są tylko na tył.

Jestem pewien na 100 % że je robili, spytaj na allegro użytkownika reszka123, który miał na przód do astry G, a przynajmniej wtedy kiedy ja szukałem

Firma D & D rzeczywiście produkuje sprężyny do Astry II. Zestaw sprężyn "do przodu" w sklepie kosztuje 194,-. Na opakowaniu pisało, że te sprężyny są do astry i vectry 1.6, ale wg słów sprzedawcy pasują one również do autka z silnikiem 1,4. Sprężyny założyłem. Trochę podniosło przód (o kilka centymetrów). Czy to możliwe, by po przejechaniu prawie 150 tys. km sprężyny "siadły" o kilka centymetrów. Czy po wymianie sprężyn powinienem jechać na sprawdzenie zbieżności kół?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Trochę podniosło przód (o kilka centymetrów). Czy to możliwe, by po przejechaniu prawie 150 tys. km sprężyny "siadły" o kilka centymetrów. Czy po wymianie sprężyn powinienem jechać na sprawdzenie zbieżności kół?

Podniosło o kilka centymetrów? Jak to teraz wygląda?

Co do rugiego pytania, możliwe ale nie o kilka centymetrów.

Jeżeli nie ruszali drążków kierowniczych, to nie trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli nie ruszali drążków kierowniczych, to nie trzeba

Wymiana sprężyn jest dosyć dużą ingerencją w układ zawieszenia i jednak powinno się ustawiać zbieżność po takiej operacji. Z drugiej strony nie jest to jakiś ogromny koszt a można uniknąć przedwczesnej wymiany opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności