Skocz do zawartości

Sintra 2,2 DTI "węgiel" z rury wydechowej nie odpa


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniak15

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników. Posiada Sintrę 2,2 Dti 1999 rok. Mam dziwny problem z moja sintrą. Przy -5 potrafi zapalić za 1 razem. Ale gdy temperatura jest po wyżej -10, odpalenie sintry to czysta loteria. Z tyłu z rury wydechowej wydobywa się dosłownie węgiel. Poniżej podaję link do zdjęć. Nie mam pojęcia co jest przyczyną. Akomulator nowy filtr również swiece tak samo. Wszystki zmienione przed zimą. Proszę o pomoc.

Link do zdjęć:

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak to rozumieć powyżej -10 . Czy w przedziale -10 do -5 niepali a od -5 już pali czy niepali poniżej -10 a wkradłsię błąd.

To ,że wymieniłeś świece wcale nie znaczy ,że są one zasilane. Uszkodzony np przekażnik,lub przewody do świec lub inne.

Musisz też sprawdzić kompresję bo to wygląda na niespalone paliwo.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniak15

jesli temperatura jest powyżej -5 stopni niema problemu. ale gdy jest w takich granicach jak dzisiaj czyli -15/-20 i wyzej to odpalenie samochodzu to loteria czysta. A czy przyczyną może być zapowietrzenie? a moze zbyt duza ilosc powietrza w stosunku do paliwa? Proszę cię o pomoc bo w moim mieście nikt nie chce się dotykać sintry. A jak sprawdza sie kompresje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sintra to nie wieczna ospa ,silnik taki sam jak np w omegach. Kompresje to powinni sprawdzić w każdym zakładzie (chyba niema nic prostrzego) .

Jakie ciśnienie to w tabelce w poście poniżej.

Za czarny dym u diesla zazwyczaj odpowiadają wtryski a dokładnie ich zły stan poprostu zaczynają lać , chodzi o to że w słabo rozpylonym paliwie jest za mało powietrza . Inna przyczyna to zle ustawiony początek wtrysku . Myślę że u ciebie silnik dostaje za mało powietrza sprawdź dolot i cały układ ssący.Może też byc uszkodzony przepływomierz,lub zawór EGR. A jak z mocą niema czasem spadku?

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniak15

Co do mocy żadnych problemów. Własnie odpaliłem auto pomogło podstawiona farelka pod silnik. Ogrzał się i to dało efekt, chociaż i tak musiałem go dość długo kręcić. Zrobiłem nim po odpaleniu 100km i najmniejszego problemu. Wszystko chodzi świetnie. Lubię swoje auto.. tylko te odpalania zaczyna mnie dobijać.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam informację abo po angielsku albo po Hiszpańsku - do wyboru.

Pozdr.

Witam.

A z ciekawości ile masz na liczniku przejechane?

Pozdr.

 

scaliłem posty/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdzichowina

Na liczniku 220 000 tyś. Proszę o info. w jęz .ang. Spróbuje jakoś to przetłumaczyć .Mile widziane rysunki lub szkice . Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie odpaliłem auto pomogło podstawiona farelka pod silnik. Ogrzał się i to dało efekt, chociaż i tak musiałem go dość długo kręcić.

Ostatnio przy -20 miałem to samo.

Długie kręcenie i kupa sadzy po odpaleniu.

Po odpaleniu wszystko ok silnik pracuje normalnie.

Dodam że świece i cała reszt sprawna.

Po prostu mróz zrobił swoje.

Ale jeśli u Ciebie są problemy już przy około -10 i wyższej

to faktycznie trzeba sprawdzić świece i przekaźnik.

Z drugiej jednak strony jak miałem uszkodzony przekaźnik i świece nie grzały

to miałem problemy z odpaleniem już w temperaturze 0 stopni.

Jedno jest pewne coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności