Skocz do zawartości

problem z Vectra B


Rekomendowane odpowiedzi

zgasł mi wyswietlacz wskazujacy ilosc przejechanych kilomtrow .... przejrzalem wszystkie bezpieczniki i wydają sie wporzadku.. co moze byc tego przyczyna??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja również mam ten problem.Nawet jeden z forumowiczów podał mi jak to zrobić,ale robota nie warta świeczki.Tyle z tym zachodu,a to przecież drobiazg.Podświeć sobie od czsu do czasu latarką i będziesz wiedział.Pozdrawiam.Hej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ten problem.Nawet jeden z forumowiczów podał mi jak to zrobić,ale robota nie warta świeczki.Tyle z tym zachodu,a to przecież drobiazg.Podświeć sobie od czsu do czasu latarką i będziesz wiedział.Pozdrawiam.Hej.

max 30 minut roboty dla poczatkujacego

mi wyjecie zegarow zajmuje max 5 minut :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

A możecie podać linka do tego tematu gdzie jest opisane jak to naprawić? Bo dzisiaj stałem się posiadaczem Vectry B 1999r 1.6 16V, i już na start są problemy :)

 

1: Czujnik temperatury silnika nie działa, tzn stoi na 3 niebieskiej kresce i nie wzrasta, chociaż przejechaliśmy 120km... Na postoju jak się zgasi silnik, a później odpali za kilka minut silnik ma temperaturę wg czujnika około 60-70 stopni.

2: Podczas ruszania jeśli się doda troche więcej gazu i chce szybciej ruszyć (czyt. normalnie ruszyć, bez pisków, poprostu nie puszczać sprzęgła kilka sekund) to samochodem szarpie. Jak się będzie powoli puszczać sprzęgło i mało gazu to jest OK.

3: Niby jest klimatyzacja, niestety nie wiem jak jej używać :) Poszukam jakichś tematów na forum dotyczących obsługi interfejsu Vectry B po Liftingu.

4: Temperatura na wyświetlaczu (komputerku?) pokazuje dziwne rzeczy, tzn pokazuje powiedzmy 10 C, a potem pokazała 17 C, później znów wróciła do 10 C. Nie wiem skąd on pobiera tą temperaturę, i co ile się odświeża ona. W aucie na pewno było coś koło 20 C, więc nie wiem skąd te 10...

5: Prawa szyba nie otwiera się całkowicie, tylko tak do około 3/4 tzn, 3/4 jest zasunięte. Więcej nie chce się otwierać. (elektryczne szyby)

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!

 

Edit: Teraz jak pojechałem na miasto już coś się Vectrze odwidziało i była pokazywana temperatura poprawna przez pewien czas: było ponad leciutko 80.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Czujnik temperatury silnika nie działa, tzn stoi na 3 niebieskiej kresce i nie wzrasta, chociaż przejechaliśmy 120km... Na postoju jak się zgasi silnik, a później odpali za kilka minut silnik ma temperaturę wg czujnika około 60-70 stopni.

czujnik do wymiany

chyba logiczne :)

2: Podczas ruszania jeśli się doda troche więcej gazu i chce szybciej ruszyć (czyt. normalnie ruszyć, bez pisków, poprostu nie puszczać sprzęgła kilka sekund) to samochodem szarpie. Jak się będzie powoli puszczać sprzęgło i mało gazu to jest OK.

jak lapie sprzeglo ?? moze sie juz konczy

3: Niby jest klimatyzacja, niestety nie wiem jak jej używać Poszukam jakichś tematów na forum dotyczących obsługi interfejsu Vectry B po Liftingu.

jest tutaj na forum temat o instrukcji do vectry B

popros to Ci podesla na meila

albo poszukaj na necie

obsluga klimy manualnej jest prosta jak wlaczenie radia :)

wciskasz sniezynke nad radiem i pokretlo na maxa na zimne powietrze ;)

4: Temperatura na wyświetlaczu (komputerku?) pokazuje dziwne rzeczy, tzn pokazuje powiedzmy 10 C, a potem pokazała 17 C, później znów wróciła do 10 C. Nie wiem skąd on pobiera tą temperaturę, i co ile się odświeża ona. W aucie na pewno było coś koło 20 C, więc nie wiem skąd te 10...

on nie pokazuje temperatury w aucie

tylko na zewnatrz ;)

i jest uszkodzony skoro tak wariuje

5: Prawa szyba nie otwiera się całkowicie, tylko tak do około 3/4 tzn, 3/4 jest zasunięte. Więcej nie chce się otwierać. (elektryczne szyby)

zdjac tapizerke z drzwi i zobaczyc prowadnice szyb

samo sie nie zrobi

 

o wszystkim mozna poczytac

na linku w podpisie Milego

czyli na forum vectry

 

www.vectraklub.pl

i na drugim tez jest o wszystkim

www.vectra-unlimited.pl

 

wystarczy dobrze poszukac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Hehehhe dzięki Gawlak, na Ciebie zawsze można liczyć jeśli chodzi o Vectry http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Co do sprzęgiełka, to jest tak że czasami pójdzie ładnie, bez szarpania, a czasami będzie szarpać strasznie, całym samochodem aż trzęsie. I to cały czas mówię jak WOLNIUTKO PUSZCZAM sprzęgło. Jak szybko to już w ogóle nie wiem jak bym ruszył. Wydaje mi się że to w jednym miejscu wciśnięcia sprzęgła tak szarpie, nie wiem dlaczego ??? Jeśli szybciej puszczę sprzęgło podczas zmiany z 1 na 2 bieg, jest podobnie, bo jest szarpnięcie dosyć duże.

Teraz znowu Vectra podczas jazdy jak jadę i trzymam gaz (podczas przyspieszania bardzo rzadko) to samochód leciutko szarpie, tak jakby brakowało mu paliwa czy coś. W każdym razie dzisiaj ojciec wymienił Filtr powietrza: fatalny stan, a jutro wymieniamy filtr gazu i reguluje nam gazownik tą Vectrę. Acha, filtr gazu tak był zapie.rdzielony że ojciec niezłą kupkę czarnego syfu z niego wytrzepał po czym stwierdził że musi być wymieniuony jak najszybciej :lol:

 

P.S: Ile może kosztować całe kompletne sprzęgło NOWE do Vectry B z moim silnikiem? (podpis) Szukałem na allegro, ale wszędzie: "Vectra A - niektóre"

 

Co do czujnika temperatury silnika, to on raczej jest ok, to chyba kabelek bo raz działa, raz nie. Tam ojciec znalazł ten kabalek i chyba nie łączy dobrze, musimy poprawić.

I jeszcze jedno głupie pytanie: czy w Vectrze da się włączyć światełko u góry samochodu z przodu? Bo ono samo się zapala, samo gaśnie a ja jak siedzę w samochodzie wieczorem to nie chcę mieć otwartych drzwi żeby mieć widno http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif

 

P.S2: Wyjmowanie zegarów przednich mam zamiar robić zgodnie z tym schematem: http://www.vectraklub.pl/porady/17-demontaz_zegarow_vb.htm

Poprawny on jest?

 

P.S3: Instrukcję i Sam Naprawiam już posiadam :?:

 

I sorki za moje pytania, ale niektóre działy na tych klubach Vectry są poblokowane pomimo rejestracji http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/kwasny.gif na Vetra Unlimited nie działają porady w ogóle, nie wiem dlaczego, padł im serwer czy jak?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo kompletne musisz kupic

licz na jakies 400 zlotych do wydania

 

co do swiatla wewnetrznego

pociagnij delikatnie do siebie wlacznik swiatel to pokretlo

nastanie jasnosc w kabinie http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif

 

z czujnikiem temperatury

mozna przeczyscic i

dogiac koncowke na kablu- delikatnie

jak nie pomoze to sprawdzic kabel

w ostatecznosci wymiana czujnika :lol:

 

wyjmowanie zegarow wedle porady

jak najbardziej

tylko nie zapomnij odlaczyc akumulatora przed wyjeciem zegarow

najlepiej zanim zaczniesz go odlaczyc

i podlaczyc po zakonczeniu :?:

 

 

p.s.

na VKP czesc porad jest tylko dla klubowiczy

a na VU serwer padl na dniach bedzie wszystko na miejscu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności