Skocz do zawartości

ESP i migajaca postojowka


Rekomendowane odpowiedzi

Nie posiadam instrukcji obslugi do signum w jezyku polski, wiec jesli ktos posiada to prosze o wiadomosc na priv to wiele mi ulatwi i nie bedizemy smiecic na forum. Ale z tego co widzialem w instrukcji bodajze niemieckiej to owy rozmiar opon 16/215/55 mozna wsadzac do Signum.

nie moge edytowac posta...a chcialem zapytac czy da sie sammu to zmienic?

Edytowane przez zbyszek670
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam instrukcji obslugi do signum w jezyku polski, wiec jesli ktos posiada to prosze o wiadomosc na priv to wiele mi ulatwi i nie bedizemy smiecic na forum. Ale z tego co widzialem w instrukcji bodajze niemieckiej to owy rozmiar opon 16/215/55 mozna wsadzac do Signum.

Oczywiście, że można. Sam na takich jeżdżę. Ale ja mam zaprogramowane 17" (215/50) i jak zmieniam na 16" (215/55) to mam bardzo małą różnicę. Ty masz około 2,5% więc za dużo. Masz dwa wyjścia. Albo zmienisz letnie na 17" (225/45 lub 215/50) i tak zaprogramujesz komputer ( raczej sam tego nie zrobisz ), albo zmienisz zimówki na 17" (215/50). Ewentualnie kupisz takie 16"-tki jak pisałem wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba tak zrobie wlasnie, ale na razie poczekam z nadzieja, ze w niedalekim czasie wszyscy wrzucimy juz letnie kola, a na przyszla zime kupie poprostu inne opony i bedzie dobrze ale najpierw skonsultuje to z serwisem. Dzieki panowie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

jak u mnie przewiduje instrukcja? bo niestety takowej nie posiadam, 1.9 CDTI 150KM

195/65 R 15-Signum tylko jako opony zimowe.

205/55 R 16

215/55 R 16

215/50 R 17

225/45 R 17

225/45 R 18

A jeszcze znalazłem taki rozmiar dla tego silnika;

235/35 R 19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na poczatku troche zle napisalem, wiec napisze jeszcze raz, otoz ESP dzialalo na kolach 225/40/18, a po wlozeniu kol 215/55/16 nie dziala :) Wiec spowodowane jest to zbyt duza roznica srednicy kola i ESP sie rozkodowalo? To moze poradzcie mi jakie mam wsadzic opony do tych felg 16 za rok bo i tak je bede zmienial zeby wszystko gralo i bucalo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już masz te felgi 16" to możesz spróbować 215/60 lub 225/55. Nie ma ich w instrukcji ale myślę, że podejdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis wlozylem kola, na ktorych ESP dzialalo i ESP na tych kolach nie dziala. Nawet nie pali sie przy wlaczeniu zaplonu kontrolka, ktora potem powinna zgasnac, ma ktos pomysl jaka to przyczyna ? Moze moje auto w ogole nie ma ESP ?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Dzis wlozylem kola, na ktorych ESP dzialalo i ESP na tych kolach nie dziala.

A skąd wiesz że na tylnych nie działa a przód działa?

Moze moje auto w ogole nie ma ESP ?!

Każdy ma to w standardzie.

ma ktos pomysl jaka to przyczyna ?

Chyba bez podpięcia pod techa się nie dojdzie do usterki. :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem nic o tylnych i przednich kolach, cos zle przeczytales. Nie mam ogolnie ESP i juz nie wiem co robic, szkoda mi troche kasy na taka diagnostyke komputerowa. ESP w ogole sie psuje ? Bo auto mialo ESP i po zmianie kol nie ma, a po przywroceniu pierwotnych kol dalej nie ma...

pomoze ktos? dzis sprawdzalem bezpieczniki odpowiedzialne za ESP, czy jeszcze moze jakies inne bezpieczniki sa za to odpowiedzialne? Podkreslam, ze przy wlaczeniu zaplonu nie pokazuje mi sie kontrolka ESP.

Edytowane przez zbyszek670
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Nie pisalem nic o tylnych i przednich kolach, cos zle przeczytales.

Haha faktycznie mam oczy :COOL:

Podkreslam, ze przy wlaczeniu zaplonu nie pokazuje mi sie kontrolka ESP.

A powinna się zapalić jak inne kontrolki.

dzis sprawdzalem bezpieczniki odpowiedzialne za ESP, czy jeszcze moze jakies inne bezpieczniki sa za to odpowiedzialne?

Te sprawdzałeś?

-Czujnik ESP-7,5 A

Skrzynka w komorze silnika;

-centralny moduł sterujący - 15 A

-centralny -------------- -7,5 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności