Skocz do zawartości

Duże spalanie gazu. Kadett 1.4


Gość seban9358

Rekomendowane odpowiedzi

Gość seban9358

Witam ponowie mam do was pytanie założyłem gaz w 2010 r we wrześniu i mam problem samochód na gazie spala mi za 40 zł gazu na 100km czyli jakieś 16 litrów gazu po mieście to sporo tyle to spala mi na benzynie był regulowany sondą u fachowca(podobno fachowiec) co z tym zrobić bo na trasie spala mi 8 Litrów na 100km gazu sam już nie wiem może ktoś z was mi pomoże w problemem dzięki za odpowiedzi

 

Poprawiłem tytuł i wstawiłem rodzaj silnika/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 litrów gazu po mieście to sporo tyle to spala mi na benzynie

jeśli na benzynie spala 16 to normalne że na gazie nie będzie mniej niż 16 - to nie jest wina instalacji LPG (chyba że została nieprawidłowo zamontowana). Od zamontowania instalacji tak dużo pali czy zaczął od jakiegoś czasu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seban9358

witam na gazie spala na trasie 8litrów gazu po mieście na 100km spala 15-16litrów gazu, na benzynie na trasie wyszło mi kiedyś na 100km jakieś 6-7 litrów benzyny po mieście nie wiem ile pali benzyny instalacja nowa ze sklepu i co może sie dziać był regulowany i nic nadal to samo zła instalacja lovato czy taki gazownik do bani?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że był regulowany sondą?

podstawowe pytanie jak już było wyżej - czy na benzynie tyle samo pali po mieście? Jeżeli benzyny pali w normie to ewidentnie instalacja lpg niedomaga.

jak z temperaturą silnika jak jest już rozgrzany - utrzymuje ok 90stopni ?

w jakim stanie jest filtr powietrza (-to podstawa)?

...no i standardowo kable, świece?

Nie ma złej instalacji, są tylko źli instalatorzy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na benzynie na trasie wyszło mi kiedyś na 100km jakieś 6-7 litrów benzyny po mieście nie wiem ile pali

 

 

Sprawdź jeszcze raz ile pali w trasie ( tylko nie baw się w jakieś 5-cio litrowe bańki , tylko zalej zbiornik na max i po ~150 - 200km znów dolej na max ) jeśli nadal zużycie benzyny będzie oscylowało wokół 6-7 l , to masz problem z gazem . Temperatura nie powinna mieć aż takiego wpływu na spalanie ( ja mam walnięty termostat i w jeździe mieszanej ~50 % pali mi ok. 12l ). Kadecik dobrze nadaje się na jazdę miejską , mój palił 8-9l benzyny po mieście , a jeździłem dość agresywnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności