Skocz do zawartości

Olej Silnikowy


Gość ado358

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do tego silnika z filtrem wchodzi 4,25l oleju. Różnica na bagnecie między min a max wynosi 1litr.

Filtr to Filtron OE 648/1 lub Mann HU718/1n lub jakieś inne zamienniki , w każdym sklepie Ci powiedzą bez problemu.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość FatherTom

Witam podepnę się do tematu.

 

Jakie powinny być parametry oleju silnikowego? Jaki olej silnikowy stosujecie?

 

Kupiłem z 220 tys przebiegiem i kobieta nie wie jakiego oleju, zmarły mąż używał.

Edytowane przez Kacper
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FatherTom

Ok półsyntetyczny, a olej mineralny może być? np.15 W 40 GAS ( API SL SAE 15W40; ACEA2004 A3/B3 ) ?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był lany mineralny 15W40, to ew. można zaryzykować z 10W - półsyntetykiem.

Ale z doświadczenia wiem, że przy takich przebiegach i gazie, w większości przypadków kierowcy stosują standardowy olej - czyli mineralny.

Ja stosowałem w seacie i seicento Lotos 15w40 - i chodziły bez zarzutu :)

Natomiast w aktualnej astrze, stosuję 10W40 - mimo iż wcześniej było 5W *pełny sytntetyk* - kwestia kosztów.

Jedyny minus to niewielkie zmniejszenie przebiegów między wymianą - ja zakładam 12,5 tys.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

DZIEŃ DOBRY :)

 

Chciałbym Was poprosić o podanie PEŁNYCH zaleceń producenta dot. możliwego do zastosowania/dopuszczalnego oleju silnikowego dla silnika benz R4 2.2 bo ja mam instrukcje w jez. holenderskim czy belgijskim i nie umie rozszyfrować :/

 

PS.

wokół stosowania olejów jest tyle głosów co użykowników :/

I bardzo wiele wyssanych z palaca mitów kraży.. :(

 

Oleje renomowanych producentów można mieszać i zamieniać ;-)

nalezy jedynie mieć na uwadze, ze syntetyczne mają zwykle wiecej substancji myjących i może sie zdażyć, ze rozpuści jakiś zatkany przez szlam z gorszego oleju mineralnego wyciek heh.

Oleje syntetyczne nie starzeja się tak szybko jak mineralne i półsyntet (minerlanele z kilku procentowym dodatkiem syntetyku) oraz co ważne mimo ograniczonej specyfikacji lepkości przy wyższych temp. to i tak nie ulegają tak szybko przepaleniu sa wyrażnie bardziej stabilne.

SYNTETYKI SĄ POPROSTU LEPSZE i jeśli mozna (producent dopuszcza) to DOBRZE JEST JE STOSOWAĆ.

 

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu dobrania oleju można wejść na stronę Motula i w zakładce "dobierz olej" znajdziemy wszelkie szczegóły. Niedawno miałem szkolenie technologiczne odn. olejów i wiem jedno, przy następnej wymianie na pewno leje 5w40 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

producent olejów to producent olejów a nie aut nie muszą myśleć tak samo.. ;)

choć akurat Motula szanuje i w mojej Alfie prace ma B-)

 

PS. kto organizował szkolenie firma olejowa, czy motoryzacyjna? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności