Skocz do zawartości

Zbyt Duże Koła?


Gość ukaszkalisz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ukaszkalisz

Witam wszystkich, od niedawna posiadam astrze G 1.6 8v 75km jest na kołach alu 185/65/15 zimowe i wydaje mi sie ze auto traci na mocy. Tzn mam w domu astre F z tym samym silnikiem tylko ze na 165/65/13 i auto jest duzo bardziej zrywne szybciej przyspiesza. Astra G jest wieksza od F wiec nie zaloze do niej 13. Jak myslicie co z tym fantem zrobic? przy G mam ładne 15 z duzym rantem i szkoda bylo by mi je sprzedac i zalozyc jakies inne mniejsze np. 14.

Na jakich oponach G z tym silnikiem wychodziły fabrycznie?

i jak myslicie jakby na te 15" zalozyć opony 175/55/15 pomogło by cos poprawiła by sie dynamika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość max-ell

Po pierwsze jak zmieniasz szerokość na mniejszą to musisz zwiększyć profil opony jeśli ma zostać ta sama średnica.

A ja tu widzę, że chcesz jakąś magię uprawiać :)

Po drugie 185/65/15 to jest chyba właśnie fabryczny rozmiar.

A jak wpiszesz w google 'tabela zamienników opon' to sobie wszystko znajdziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od niedawna posiadam astrze G 1.6 8v 75km jest na kołach alu 185/65/15 zimowe i wydaje mi sie ze auto traci na mocy. Tzn mam w domu astre F z tym samym silnikiem tylko ze na 165/65/13 i auto jest duzo bardziej zrywne szybciej przyspiesza. Astra G jest wieksza od F wiec nie zaloze do niej 13. Jak myslicie co z tym fantem zrobic? przy G mam ładne 15 z duzym rantem i szkoda bylo by mi je sprzedac i zalozyc jakies inne mniejsze np. 14.

Na jakich oponach G z tym silnikiem wychodziły fabrycznie?

i jak myslicie jakby na te 15" zalozyć opony 175/55/15 pomogło by cos poprawiła by sie dynamika?

 

 

Mozesz zostać przy 15" i zalozyć opony 185/60R15 lub 195/55R15

Ja miałem te pierwsze i było idealnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

jakby na te 15" zalozyć opony 175/55/15 pomogło by cos poprawiła by sie dynamika?

 

... nie chcę się z Ciebie wyśmiewać, ale chyba pod górkę miałeś do szkoły i to stromą wink.gif... uważasz, że po kombinacji z kołami przybędzie KM ??? albo moment obrotowy się podwoi ??? z 75 KM to Twoja AG wcześniej czuje górkę niż Ty ją zobaczysz shocking.gifshocking.gif ... i tego raczej nie zmienisz - następne auto weź tak min 120 KM ... poczujesz dynamikę ... pozdro ...wave.gifcheers.gifdrunk.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie chcę się z Ciebie wyśmiewać, ale chyba pod górkę miałeś do szkoły i to stromą wink.gif... uważasz, że po kombinacji z kołami przybędzie KM ??? albo moment obrotowy się podwoi ??? z 75 KM to Twoja AG wcześniej czuje górkę niż Ty ją zobaczysz shocking.gifshocking.gif ... i tego raczej nie zmienisz - następne auto weź tak min 120 KM ... poczujesz dynamikę ... pozdro ...wave.gifcheers.gifdrunk.gif

niestety kolego nieco się mylisz,testowałem różne rozmiary i astra G z 75 KM ma "kopa" dopiero na 175/70R14 185/65R14 i w 15" 185/60R15

często spod świateł,żeby szybciej wystartować latem wyłączałem klimę.W instrukcji obsługi niemieckiej 14 były wręcz zalecane do tego silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

nieco się mylisz(...) 14 były wręcz zalecane do tego silnika

... do tej pory miałem Cię za eksperta od kół, opon, doboru rozmiarów i ET ... ale gdy czytam takie bzdury, to muszę swoje opinie zweryfikować ...

... czucie ,,kopa'' to subiektywne odczucie użytkownika ... czy po zmianie kół przybyło KM ??? taki problem poruszył ukaszkalisz ...

... po zmianie kół na mniejsze auto będzie lepiej startować, a przy większej średnicy większa będzie prędkość max ale słabsze/dłuższe rozpędzanie ... chyba, że ja do innej szkoły chodziłem ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor tematu chciał auto zrywniejsze,to odpowiedziałem jaki rozmiar opon jest zalecany w tym przypadku

nie pisze,ze potrzebuje wozu na autostradę nie napisałem tez,że mu przybędzie KM,tylko będzie lepszy kop na mniejszych oponach,wiec po co piszesz kol silvo,że to bzdury

miałem takie auto 4 lata i wiem co piszę,nawet 185/70R14 były za duże,przy starcie na światłach głupio było patrzeć jak choćby seicento cię zostawia w tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

przy starcie na światłach głupio było patrzeć jak choćby seicento cię zostawia w tyle

... tu masz rację - ale nie może być inaczej jeśli te same 60-70 KM napędza auto o połowę lżejsze ... stosunek KM/masa ma korzystniejszy ....angry.gif

... żeby taka wielka różnica między 185 a 175 była - jeździłem na 185/60/14 a teraz na 175/65/14 ... różnicę to wyraźnie czuć na zakrętach - 185-ki lepiej jednak trzymają i pokonywałem ten sam zakręt z większą prędkością niż na 175 ... startowanie może być trudniejsze ze względu na ciut większą powierzchnię styku koła z podłożem - siła tarcia jednak trzyma ... ale sa to odczucia w większości przypadków subiektywne ... na pozostawanie w tyle na światłach duży wpływ ma moment startu - spóźnienie o ułamek sekundy i wszyscy są przed Tobąboxing.gifthumbdown.gif ja startuję już na żółtym ... clapping.gifclapping.gifpozdro - bez obrazy, nie miałem takiego zamiaru ...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silvo44 ,spoko niestety jest różnica w astrze G 75 KM na 175/70R14 ,a 195/60R15

nie chce mi się teraz szukać w kalkulatorze o ile to cm jest różnicy,ale tą różnicę widać,słychać i czuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności