Skocz do zawartości

Astra G 1.6 16V a jazda na LPG


Gość luk2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zlotyorzech

Wiesz co, niedawno wymieniałem zbiornik, i weszło idealnie 80% pojemności /butla 35 litrów, weszło 28,02 l/. Skoro Tobie wchodzi mniej to jedź i zapytaj, bo coś nie gra. Albo wada butli, albo założyli mniejsza, albo oszukuje dystrybutor.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w astrze g 1.6 16v (x16xel) instalację BRC sequent24 light z wymienionymi wtryskami na BRC Niebieskie i autko śmiga bez problemów.już przejechałem 19 tyś na tej instalacji

co do instalacji BRC to polecam sequent24 nie light.w wersji light były wadliwe wtryski zawoli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja STAG4 może to nie górna półka ale ma dobre opinie a nawet ten co zakładał mówił że praktycznie tylko staga zakłada i jest ok, no i nie dużo dałem za instalację.

Stag4 to tylko elektronika która jest całkiem dobra. Jednak równie ważne są reduktor i wtryski jakie Ci zamontowali?. Niestety najtańsze oferty z czasem okazują się problematyczne i drogie.

am pytanie jak pierwszy raz zalałem gaz do pełna zmieściło sie tylko 30l a mam 44l bytlę, wiadomo powinno wejść 80% pojemności butli czyli w moim przypadku ok.35l. I tu moje pytanie, mam jechać na jakieś ustawienie czy poczekać ile zmieści się za kolejnym tankowaniem?

Jedz do gazownika niech poprawia jest to tylko i wyłączne jego błąd popełniony podczas montażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gazie sie nie znam bo zawsze uwarzałem że gaz to do kuchenki się nadaje, ale do pracy za miesiąc będę miał 20km no i różnica ceny benzuny :szok: a gazu :grin: też skłania do zmiany poglądów :ANGRY: A założone mam sterownik STAG4, wtryskiwacze VALTEK, reduktor TOMASETTO. A jaki błąd mógł popełnić że butla mniej mieści? Bo dzień po zatankowaniu już byłem u niego że mało się zmieściło gazu ale powiedział żeby poczekać i zobaczyć jak będzie za drugim tankowaniem a najlepiej na innej stacji i jak będzie tak samo to żeby przyjechać jak wyjeżdżę zbiornik to będzie regulował zawór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Pewnie pływak odcina za szybko dopływ paliwa do zbiornika. A swego czasu też uważałem, że gaz w samochodzie to niebezpieczeństwo i nie powinno tak być. Ale..kupiłem auto z instalacją LPG. I nie żałuję, przyszło mi jeździć miesięcznie nawet 2000 km, na benzynie samej bym zbankrutował. Nawet wydane 700 zł na reduktor nowy i zbiornik zwróciło się już dawno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A założone mam sterownik STAG4, wtryskiwacze VALTEK, reduktor TOMASETTO

no to zostałeś wyposażony w standardowy zestaw używany przez gazowników. Reduktor od biedy jeszcze ujdzie ale na tych wtryskiwaczach długo nie pojeździsz są po prostu słabe i mi by było szkoda ich nawet zakładać chociażby z uwagi na silnik.

Bo dzień po zatankowaniu już byłem u niego że mało się zmieściło gazu ale powiedział żeby poczekać i zobaczyć jak będzie za drugim tankowaniem a najlepiej na innej stacji

a co to niby miał by zmienić? Sam się raczej nie wyreguluje. Goń gazownika niech robi żeby było dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej Astrze G X14XE jak ją kupiłem to była instalacja II generacji ale silnik był mułowaty na niej,więc wymieniłem instalacje na sekwencyjną ,zamontowałem taki zestaw jak niżej.Po zmianie instalacji silnik lepiej pracuje i spalanie spadło z 11L do 9,5L przy -20st po ok 1km przełącza się na gas a przełączenie jest nie zauwazalne.

 

STAG 300+

Wtryski Hana2000

Reduktor Zavoli Zeta N

Filtr Czaja FL-03

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość skinek1991

Witam,

 

Chciałbym założyć instalację do Opel Astra II (G) 1.6 16V 101KM EcoTec (Silnik X16XEL). Rocznik '98, przebieg 140.000 (małe prawdopodobieństwo że nieco więcej :-))
Czy coś się ostatnio zmieniło? luk2009, KS2507 może się wypowiecie się jak autko po latach chodzi?
Bardzo proszę o poradę co włożyć żeby mieć więcej pożytku niż problemów, czego się wystrzegać, może jakiś dobry warsztat w Krakowie?
Liczę na was!! Dzięki !
Edytowane przez skinek1991

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bez problemu możesz założyć Compacta lub coś lepszego np Zenita Pro i do tego wtryski Hana i bedziesz śmigał że aż miło polecam reduktor Silver albo coś tańszego, np. tomasseto Artic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności