Skocz do zawartości

wymiana rozrządu w Y17DT


Gość AstraDriver

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AstraDriver

Witam. Ostatnio stałem sie posiadaczem Astry G z 2001 z silnikiem Isuzu. Planuje wymianę rozrządu w najbliższym czasie, więc mam pytanie: Która z poniższych opcji jest najkorzystniejsza ?

 

http://moto.allegro.pl/rozrzad-opel-astra-g-1-7-dti-16v-y-17-dt-od-2000r-i1482766395.html

 

http://moto.allegro.pl/rozrzad-kpl-opel-astra-g-y17dt-oryginal-i1491278703.html

 

Drugi komplet to oryginał GM, ale cena wydaje mi sie dość podejrzanie niska. Co o tym myślicie? Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinB

Kolego pracuje w hurtowni motoryzacyjnej i jak dla mnie cena tego rozrządu jest ok.. Jest niewiele wyższa niż w hurtowni, Ruville jest bardzo dobrą firmą tak jak Contitech, jeśli chodzi o GM to płacisz za firmę nie za towar.. Ja bym pokusił się przy wymianie rozrządu o wymianę pompy wody ( koszt ok 50- 100 zł).

Decyzja należy do Ciebie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która z poniższych opcji jest najkorzystniejsza

Mi osobiście najkorzystniejszy wydaje się zakup oryginału GM. Choć istnieje duże prawdopodobieństwo że kupując oryginał GM trafisz na pasek Contitech albo Gates a w przypadku rolek na Ruville, INA albo SKF.

W sporej części koncernów samochodowych są to części idące na

pierwszy montaż z logiem koncernu motoryzacyjnego np.: GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AstraDriver

Ja bym pokusił się przy wymianie rozrządu o wymianę pompy wody ( koszt ok 50- 100 zł).

 

Co do pompy wody to słyszałem, ze w tym silniku jest ona niezależna od rozrządu i można ją wymienić w dowolnym momencie bez ruszania rozrządu. Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy wody to słyszałem, ze w tym silniku jest ona niezależna od rozrządu i można ją wymienić w dowolnym momencie bez ruszania rozrządu. Nie wiem ile w tym prawdy.

Tak to prawda pompa cieczy chłodzącej w Y17DT nie jest na pasku rozrządu. Pasek zębaty jest na wałku rozrządu zaworów ssących, pompie wtryskowej i pompie oleju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Nie Boguś, Ruvill same rolki bardziej tylko pakuje a nie klepie

tyle że tych lepszych firm.

 

Ten GM to dobra oferta

rolka jest chyba ta pełniejsza, lepsiejsza, nie blaszana

bodaj na łożysku ntn lub nsk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AstraDriver

Mam jeszcze jedno pytanie: Gdzie moge nabyć element dystansowy do rolki napinającej? Mam stary typ napinacza, którego nie ma już w sprzedaży. Podobno można dokupić coś takiego do nowego napinacza. Szukałem w internecie, ale nic nei znalazłem. Natomiast w sklepie w którym sie zaopatruje o niczym podobnym nie słyszeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się trochę rozpędziłeś nie sprawdzając najpierw typu starego napinacza, a tak bez bajery - jest on w sprzedaży.

Różnica jest w dodatkowym elemencie dystansowym i kołku gwintowanym/szpilce - dostępnymi chyba tylko w zestawach zamiennych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności