Skocz do zawartości

STP - dodatki do paliw


Gość invict

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos sotosowal te produkty? Pomagaja ? Szkoda? Znajomy mowil, kupil preparat Formuła do Diesla i i auto palilo ok 1 l mniej. Jaki preparat wybrac do mojego Signum celem lekkiej redukcji spalania i wyczyszczenia ukladu ? Formuła do Diesla? Preparat czyszczący cały układ paliwowy.? Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja raz wlałem Formułę do diesel'a na bak i raz Do czyszczenia wtryskiwaczy. Zaczął się trochę lepiej zbierać ale tak naprawdę to większego kopa dostał jak zacząłem lać lepsze paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

czy ktos sotosowal te produkty? Pomagaja ? Szkoda? Znajomy mowil, kupil preparat Formuła do Diesla i i auto palilo ok 1 l mniej. Jaki preparat wybrac do mojego Signum celem lekkiej redukcji spalania i wyczyszczenia ukladu ? Formuła do Diesla? Preparat czyszczący cały układ paliwowy.? Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla?

Nie wiem jaki masz silnik u siebie ale do silników z systemem CR trzeba podchodzić dość ostrożnie z dodatkami do paliw (nie każdy producent zaleca stosowanie dodatków) lepiej lać pewne paliwo (ale czy w polsce mamy gwarancję że na danej stacji jest dobre paliwo czy są to szczochy) :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zaszkodził ale też szaleństwa nie było. Jak już pisałem większy efekt dało lepsze paliwo.

 

ps. Invict może uzupełnisz profil ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz uzupelnione:) a dodatki do silnika marki STP tez nie zaszkodza

 

ps. radmax mozesz mi pomoc jeszcze pokombinowac z tym spalaniem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci mogę pomóc, mam dosyć małe doświadczenie z Oplem - dopiero od maja 2010. Na pewno jest wiele osób które Ci lepiej pomogą - mają większe doświadczenie, wiedzę. Powiem tak, po zakupie samochodu wymieniłem rozrząd z pompą, wszystkie filtry, olej, raz wlałem STP do diesel'a i raz do czyszczenia wtryskiwaczy. Jeździłem tak na ok. 2000 rpm, samochód był trochę mułowaty, szczególnie przy ruszaniu pod górkę. W końcu wyskoczył sławny samochód z kluczem. Na komputerze okazało się, że to EGR. Mechanik poradził mi żebym na początek jeździł na wyższych obrotach co też robię do dziś. Skasował błąd i już nie powrócił. Zacząłem jeździć na BP Ultimate. I zawsze przed wyłączeniem zapłonu sprawdzam czy nie wypala mi się filtr żeby czasem nie przerwać. Spalanie mam w normie i odpukać nic specjalnego się nie dzieje.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość debiec73

Witam,

 

ja stosuję tylko i wyłacznie produkty tego typu firmy xado (http://xado.pl/) i w porównaniu do STP-ów itp. Wodać a raczej czuć różnicę. Jestem mega zadowolony zarówno z dodatków do paliwa czyszczących wtryski i zmniejszających spalanie (Diesel Lux zima i loato - dwie odminany) ja również antyżela + rewitalizant pompy na zimę przeciw wytrącaniu się parafiny.

 

Sprawdziłem to na własnych samochodach poprzednio Vectra B 2001 rok silnik 2,2 DTI (łącznie z rewitaliacją silnika, skrzyni biegów, pompy wtryskowej, układu wspomagania) a teraz z powodzeniem stosuję w Signum 2005 r. 1,9 CDTI 150 KM.

 

Nie chce robić żadnej reklamy temu produktowi bo nic z tego nie mam więc najlepiej jak każdy sam soboe o tym poczyta. W razie czego mogę podpowiedzieć co nieco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności