Skocz do zawartości

Kolor Oleju po przejechaniu 1300 km od zmiany


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ...

chce wam na coś zwrócić uwagę , gdyż od jakiegoś czasu jestem mocno zdziwiony !

Jak wiecie OLej w silnikach Diesla robi sie bardzo szybko czarny , gdy jeździłem na Castrolu robił się czarny nawet po przejechaniu 50 km , ale do rzeczy .. w Lato zmieniałem Castrol Edge 5W-30 na GM-DEXOS2 ... przed zmianą użyłem płukanki do silnika Liqui Moli , to co spłynęło to był prawdziwy SZLAM , filtr miał gruby osad na plastikowej obudowie . nastepnie użyłem oleju GM-DEXOS2 , lecz nie podobało mi sie jak pracuje silnik wydawało mi sie ze jest mocniej słyszalny klekot , więc po 8000 kkm znowu płukanka zlałem Dexos2 , zalałem silnik Liqui Moly 4600 + Militec-1 , kiedyś wspominałem o tym środku tutaj na forum , zmieniłem także stacje benzynowa na nowo otwarty Lotos , po przejechaniu 500 km .. sprawdzałem stan Oleju był idealny poziom Sam olej czysty ... , no ale 500 km to jeszcze nie tak dużo , dzisiaj po przejechaniu dokładnie 1310 km od zmiany oleju sprawdziłem raz jeszcze jego stan , Jest Idealnie ... ale nie to mnie zadziwia ... a mianowicie Kolor ... Jest czysty prawie jak nowy ( moje Auto posaida DPF ) !!!! poleciałem po aparat i zrobiłem zdjęcie, ...... zaczynam się zastanawiać co powoduje ze olej nie robi się czarny ? Dobre Paliwo ? , wypłukany 2 X silnik czy tez Militec-1 ? dzisiaj nawet przemknęło mi przez myśl ze coś jest nie halo , ostatnio niskie temperatury otoczenia powodowały ze trzeba było przejechać kilka km aby się zagrzał ... w każdym razie definitywnie coś się zmieniło ...

0369ea59e17be4d9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Usunąłeś nagary, lepsze paliwo lepiej się spala, wymieniałeś filtr powietrza może? Pojeździj jeszcze trochę. Ja mam na liczniku ponad 200 tys. km, po zmianie oleju nawet po 1500 km jest jak nowy, a nie stosuję żądnych płukanek i leję mineralny Mobil. Ciesz się tym co masz. A słabe grzanie Diesla jak jest zimno na dworze to normalne, mój benzyniak po 4 km ma ok. 80 stopni dopiero, a Diesle, nowe szczególnie, potrzebują więcej czasu. Mniej zuzytego paliwa = mniej wytworzonego ciepła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie

Jeśli mam poziom oleju z 1mm do max, a nawet max i doleje tej płukani to czy nic się nie stanie? bo na pewno wówczas przekrocze poziom max..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukankę się stosuje przed zmianą oleju , na rozgrzany silnik wlewasz . pracuje na wolnych obrotach przez 10 min, potem bardzo dokładnie spuszczasz olej , ja nawet strzykawka z pojemnika na filtr wybierałem . sam olej spływał 1,5 h

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Jednym z zadań oleju w dieslu jest zmywanie i utrzymywanie sadzy powstałej w procesie spalania ON (dlatego tak szybko robi się czarny), to co wylatuje przez kolektor wydechowy ma złapać właśnie filtr cząstek stałych, ale z kolorem oleju nie ma to związku.

 

Po co te kombinacje z jakimiś dodatkami do LM????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

Sprawdz za jakiś czas, gdy nie zacznie ciemnieć, to raczej powód do zmartwień, a nie do radości....

Będzie to oznaczać, że "mieszanina" w Twoim silniku nie spełnia swojej funkcji....

 

Żaden olej+"magiczny specyfik" nie sprawi, że spalanie ON w silniku będzie idealne i zupełne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sprawdzałem . Olej po przejechaniu 1800 km od ostatniej zmiany , 500 km od ostatniego zdjęcia .. jak widać stan oleju sie nie zmienił , kolor się troszkę przyciemnił .... ale nadal wygląda Super :)nie wiem czy jest to zasługa Milteka czy płukanki Może Olej .. ... w każdym razie coś dobrze robi dla silnika :)

 

57e420690ea275d1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności