Skocz do zawartości

opony Corsa B 1.4


Gość nushi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ zbliża się czas wymiany opon, prześledziłam forum w tym temacie jednak nie znalazłam odpowiedzi na moją wątpliwość. Jesienią przy zmianie na zimowe mechanik wyrzucił dwie stare (przednie) i podał mi rozmiar 155/80/13. Pytanie brzmi:

czy mogę wymienić tylko dwie z przodu, czy lepiej wszystkie cztery? I drugie pytanie: czy 80 jest OK? bo forumowicze pisali o wartości 55? Co mnie zaskoczyło, że o 30 aż różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledziłam forum w tym temacie jednak nie znalazłam odpowiedzi na moją wątpliwość.

... słabo szukałaś - wszystko o oponach jest napisane ... o profilu też (80 czy 55 rolleyes.gif ) ...

... napisz dokładnie co chcesz wiedzieć - pomogę Ci ... pozdro ...

 

 

 

Jeśli chcesz opony letnie na felgi 13'' - 175/70/13 lub 185/65/13 ... jesli kupisz sobie drugi komplet felg np 14'' - 175/65/14 lub 185/60/14 ... zimówki możesz zostawić w rozmiarze 155/80/13 ...

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Edytowane przez silvo44

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsz wymiana opon:) dlatego jestem zielona w temacie

Chciałabym tylko wiedzieć, czy wielkości 175/70/13 nie będą za duże.

A jeśli możesz to napisz mi jeszcze czy są jakieś firmy godne polecenia?

T.

 

 

prześledziłam forum w tym temacie jednak nie znalazłam odpowiedzi na moją wątpliwość.

... słabo szukałaś - wszystko o oponach jest napisane ... o profilu też (80 czy 55 rolleyes.gif ) ...

... napisz dokładnie co chcesz wiedzieć - pomogę Ci ... pozdro ...

 

 

 

Jeśli chcesz opony letnie na felgi 13'' - 175/70/13 lub 185/65/13 ... jesli kupisz sobie drugi komplet felg np 14'' - 175/65/14 lub 185/60/14 ... zimówki możesz zostawić w rozmiarze 155/80/13 ...

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mlody666

Firma zależy od tego ile masz pieniędzy i czego oczekujesz od opon. Ja na corsie c miałem 175/65/14 Fulda EcoControl i mogę śmiało je polecić. Nie są zbyt drogie, dobrze się sprawują na mokrym asfalcie. Wyższa półka to Continental ale strasznie szybko się wycieraja i po pewnym czasie stają się śliskie. Jeździłem na wielu markach opon i zdecydowanie odradzam Barum-y, poprostu deszcz jest dla nich straszny. Fuldy mam również w Combo ale inny model i jest spoko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma zależy od tego ile masz pieniędzy i czego oczekujesz od opon. Ja na corsie c miałem 175/65/14 Fulda EcoControl i mogę śmiało je polecić. Nie są zbyt drogie, dobrze się sprawują na mokrym asfalcie. Wyższa półka to Continental ale strasznie szybko się wycieraja i po pewnym czasie stają się śliskie. Jeździłem na wielu markach opon i zdecydowanie odradzam Barum-y, poprostu deszcz jest dla nich straszny. Fuldy mam również w Combo ale inny model i jest spoko.

 

 

Dzięki za pomoc, coś sobie dobiorę do mocy "portfela":)

Nie wiem tylko czy nowe czy używane, bo mam dwie jeszcze od poprzedniego właściciela. Ale kolega mówi, że drogówka może mi mandat wlepić za różne opony? Więc pewnie nie opłaca się zakładać dwóch innych i dokładać kasy w razie kontroli na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musza byc takie same na osi

 

czyli dwie innej formy z przodu a dwie inen z tylu sa dopuszczalne

dopiero jak kazda jest inna

to juz masz mandat i zabrany dowodu rejestracyjny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/1195751

... jesli nie jeździsz szybko, agresywnie to w zupełności wystarczą te ... ceny już od 107pln/sztuka ... a za Fuldy trzeba dać ok 150pln/szt ... zorientuj się na miejscu jakie są ceny takich gum ... może się nie opłacać kupowanie w necie ... pozdro ...

 

P.S. Rozwiń swój profil przynajmniej o dane auta .... wave.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności