Skocz do zawartości

Brak Reakcji przy odpalaniu


Gość Torcik25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Torcik25

Witam mam problem po przekreceniu kluczyka w stacyjce samochod nie pali swiecą sie wszystkie kontrolki ale samochod nie zapala . Mam pytanie czy moze byc to problem ze stacyjka ?? i czy wystaczy wymienic tylko wkładke w stacyjce czy również kostke ?? bardzo prosze o pomoc i jak to zrobic??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moze byc to problem ze stacyjka ?? i czy wystaczy wymienic tylko wkładke w stacyjce czy również kostke

 

 

Witam. Opisz dokładniej autko ( jaki silnik i rocznik), sprawdź w poradach sczytywanie błędów i spróbuj je sczytać. "Nie zapala" to zbyt ogólne twierdzenie . Napisz czy rozrusznik kręci , a jeśli nie to czy słychać bendix.

Wymiana wkładki odpada - jeśli kluczyk się przekręca to nie ma sensu .Z kostką - zbyt mało informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz też czy wcześniej były problemy z odpaleniem, czy po prostu wsiadłeś rano do auta i cisza.

Może coś było wymieniane, naprawiane, regulowane ?

 

A może nie masz paliwa w baku. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość skalorek

Podepnę się pod temat, choć auto inne - astra 3 1.3 CDTI rocznik 2006. Po włożeniu kluczyka zawsze czekam aż zgasną wszystkie lampki i wtedy odpalam dalej. Co jakiś czas, losowo, raz na kilka tygodni, lampka autka z kluczykiem zaczyna migać a próba przekręcenia kluczyka i odpalenia auta się nie udaje - nie odpala, nie kręci jakby coś z immobiliserem. Po wyjęciu luczyka i ponownej próbie wszystko OK. Acha - autko z kluczykiem gaśnie dopiero w 2 sekundy po odpaleniu auta (w tym samym momencie, w którym gaśnie lampka oleju). Mam nadzieję, że opisałem wszystko jasno. Nie pamiętam czy wcześniej lampka autka z kluczykiem gasła jeszcze przed przekręceniem kluczyka na zapłon, czy dopiero w 2 sek po odpaleniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka autka z kluczykiem zaczyna migać

 

Witam. Raczej problem z immobilaiserem , ale zerknij na dział corsy - na dole strony głównej- jest temat Kody błędów Opel Corsa . To jest manual , jak samemu zczytać błędy z kompa . Sprawdź co Ci powie komputer - ideałem by było zczytać błędy w opisanej sytuacji , ale i bez tego może coś pokaże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skalorek

Zczytałem - bład 1614 - (Wrong transponder key error (the chip is still in the key?) P1614 Wrong transponder immobiliser key B-006)

Normalnie bym się mało przejmował, ale wczoraj auto zgasło podczas jazdy :( na szczęście akurat jechałem powoli, ale co by było gdybym gnał szybciej? Pytanie, co teraz robić - czy kluczyk przekazuje sygnał do modułu CIM cały czas czy tylko przy odpalaniu? Wychodzi na to, że cały czas i akurat sygnał zpostał przerwany, skoro auto zgasło - co o tym myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co teraz robić

 

Napisz na PW do Gawlaka ( może ma gg - nie wiem). On jest specem od takich rzeczy i Ci dobrze doradzi , bo dla mnie ten system jest zbyt nowy , a ze starszymi też są zagwozdki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po wielu próbach okazało się , że wyjęcie rozrusznika, rozebraniu go na części, przeczyszczeniu wszystkiego co się dało i ponownym złożeniu działa jak nowy. Najwyraźniej potrzebował odświeżenia trochę czułości i zainteresowania (chyba jakieś styki)teraz działa jak nowy.

Dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc. :super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności