Skocz do zawartości

Astra raz odpala raz nie,szarpie dusi sie


Gość rufi1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rufi1987

Witam wszystkich,którzy czytają mój temat,bo mam nadzieje że wkoncu ktoś mi pomoże z moim autem,bo nie mam już na nie kasy ani siły!!!!!!nawet nie chce już mi sie go naprawiac bo zawsze jest to z marnym skutkiem,stawiałem je do mechaników znajomych ale jakoś nikt nie może dojść co jest,a tak dokładniej :

Odpalam auto,bez problemu,chodzi lux,jezdzi też super pojeżdzę nim godzinke i stawiam je na parking po 4-5 godzinach wsiadam,chce odplaic a tu auto kreci rozrusznikiem i prawie załapuję ale jakoś nie daje rady i dalej kreci kreci jeżeli jakoś załapie i odpali to muszę dodawac konkretnie gazu bo pyrka,duśi sie szarpie,czasem po takim gazowaniu przez 5-10minut jakoś sie coś wyrównuję i jest juz ok,albo czasem po przejechaniu np 30-40 km zaczyna sie szarpanie autem,zwłaszcza jak dodaję gazu...a jak redukuję bieg czasem gasnie i ciężko je odpalić bo znowu kreci kreci i jak odpali to dusi sie itd!!!!!

Czasem ten mój opel odpala bez problemu dzien po dniu a czasem poprostu wsiadam a on nic!!!!masakra nie mam siły,w dodatku że to moje 1 auto i nie znam sie na samochodach!!!wymieniłem jakieś 4 tyg temu swiece,przewody,wczesnej uszczelkę pod głowicą,filtr gazu,a dziś wymieniałem modem i wczesniej brat zmienial mi kopułke...może to jest czujnik halla który jest w kopółce chyba czy gdzieś tam,bo słyszałem że to siada????

proszę o pomoc bo już nie daję sobie z tym rady!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastian-melner

Witaj

A powiedz mi jaki masz silnik i jaki układ wtryskowy układ masz mono wtrysk 1.4 60KM auto chodzi na gazie LPG. ja miałem ten sam problem ze wcześniejszym samochodem . Gasł mi na skrzyżowaniu po wciśnięciu sprzęgła a zdarzało się to nawet 7 razy włożyłem multum pieniędzy i nic , na paliwie nie chciał chodzić na gazie prędzej robiłem z nim cuda jeździłem do serwisu Opla mechanik 1,2,3 a winą była instalacja gazowa była źle zainstalowana , zdjąłem całą instalację i problemy ustały , chociaż nie do kończ .

A sprawdź sobie układ wydechowy jak dużo jeździsz może się po prostu zapchał .

Jak masz pytania to piszxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rufi1987

Anie wiem czemu na poczte?1 Raz korzystam z takiego forum, nie wiem nawet jak ustawić zęby na forum zostawały wypowiedzi. Myslałem że od razu tak będzie???? Mój Opel jeździ tak samo na gazie i na benzynie.Dziś odpalił lux bez duszenia się,szarpania itd,a wczoraj nie mogłem wrócić z pracy bo nie mogłem go odpalić,bo kręciłem kręciłem rozrusznikiem i nie załapał. A jak załapał to zaczął się dusić....Nie wiem,po prostu zależy to od dnia. Czasem lux odpala a czasem w ogóle??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem nawet jak ustawić zeby na forum zostawały wypowiedzi,myslałem że odrazu tak bedzie

Przecież zostają wypowiedzi :wink:

 

instalacja gazowa była źle zainstalowana

Idź tym tropem , przeglądając wcześniejsze tematy wyczytasz że, często podobne problemy były związane z instalacją gazową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rufi1987

Tylko że ten sam problem zachodzi zarówno na odpalaniu na gazie jak i na benzynie??? Czy po prostu przez źle zainstalowaną instalacje gazową może być problem z jeżdżeniem na benzynie?? Ale z ta instalacja to jeszcze zobaczę? A duży jest problem żeby tą instalację gazową usunąć czy coś??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebastian-melner

A sprawdź sonie czy instalacja LPG jest poprawnie założona to może być problem

przy instalacji mogło być coś pozamieniane , a najlepiej sprawdź samochód na komputerze u jakiegoś dobrego elektryka / elektronika .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam.

Jaki masz silnik. Nie odpowiedziałeś. Jakiej generacji instalacja LPG.

Zacznij od tego że odłączysz LPG i wówczas sprawdź jak odpala. Może być tak że daje oba paliwa razem.

Sprawdź przekaźnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam ten sam problem co kolega. Asterka sie dusi, szarpie czasem odpali czasem nie. Zdarzaja sie cofki. Silniczek C18XE wiec 1.8 16v 125KM 92kW. W samochodzie byla zainstalowana instalacja gazowa 2 generacji. Zostala wycieta instalacja elektryczna od niej (panowie w warsztacie stwierdzili ze jest zle zalozona). Wymieniony był czujnik położenia wału korbowego i czujnik położenia wałków rozrządu. Swiece i przewody nowe. Aku naładowany. Zapomniałem wczesniej dopisac. Asterix przechodzi chyba w tryb serwisowy ma odcinke przy 4.5k rpm. No i na jałowym też nie trzyma obrotów ale to chyba juz wina krokowca wec tym zajme sie jak samochodzik bedzie na chodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności