Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu z pompą wody czy bez?


Gość Kosmita999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kosmita999

Witam! posiadam w Swojej Astrze taki silnik 1.6 16V 105KM Z16XEP ECOTEC Twinport. Chciałbym wymienić rozrząd, czy rozrząd w tym silnku wymienia się razem z pompa wody czy nie? Mechanik powiedział mi że pompę też się wymienia a w sklepie Opla powiedzieli że nie. Mi się wydaję że pompę też się wymienia. Na Allegro znalazłem taki zestaw http://allegro.pl/zestaw-rozrzadu-opel-1-6-16v-twinport-z-pompa-i1397031905.html Co o nim sądzicie i czy cena jest dostępna? Jeśli ktoś się orientuje to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie szkoły wymiany.

Jeśli pompa napędzana jest przez ten sam pasek, to razem z pompą, lub co drugą wymianę rozrządu.

Większość osób preferuje jednak wymianę całości aby nie robić sobie podwójnej roboty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci odnośnie całego rozrządu do swojego samochodu z takim samym silnikiem co ty jak ja wymieniałem to kupiłem za 550 zł wszystko z pompa w nieautoryzowanym serwisie. Po drugie pompy wody powinno się wymieniać z rozrządem ze względu na to ze po co robić ta sama robotę czyli jak już zacznie cieknąc to znowu trzeba ściągać rozrząd a 180 zł za pompę to nie jest aż tak wygórowana cena a potem płaca dwa razy za robociznę to by cie wyszło trochę więcej.

p.s w samochodach typu opel trzeba robić raz a do porządku ponieważ jak już jest jedna cześć nowa a druga stara to potem lubi się popsuć ta stara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmita999

Łańcuszka rozrządu to raczej nie ma, a tak wogóle to co ile wymieniać rozrząd? 1 wymiana po 100 000km a kolejne? Mój samochód był kupiony z Niemiec i przebieg nie jest oryginalny myślę że auto ma ok 170 000 przejechane, pytanie za 100 pkt kiedy Helmut rozrząd wymieniał, troche się boję żeby mi pasek nie strzelił bo wtedy to będzie lipa totalna, a i mam pytanie do Kolegi który napisał że ma taki sam silnik jak mój, ile teraz mu pali w mieście, bo mój pali strasznie dużo, jeżdżę krótkie odcinki, sporo skrzyżowań, korki i pali tak 13 litrów na 100 km, jak jest trochę luzu to zejde tak do 12-12,5 litra, w trasie spalił mi 6,5-7 litrów, jak stoi na wolnych obrotach to mi pokazuje tak 0,8-0,9 litra. Czy to normalne i czy wskazania komputera co do spalania są tez w 100% wiarygodne? Ten silnik jest chyba z Astry II z tego co wiem, te późniejsze były troche lepsze ale ogólnie kiepskie silniki ma Opel. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze te silniki maja takie spalanie niestety nie mamy na to żadnego wpływu na trasie biorą dużo mniej ale w mieście pali jak smok :) Mi pali w granicach 12 lub 13 litrów w zależność czy mu otwieram na tych krótkich odcinkach czy nie czasami lubię go pogonić jak mi się bardzo spieszy :D ale tez dużo zależy czy masz jakiś bagażnik dachowy czy masz nie potrzebne elementy na samochodzie które robią opór podczas jazdy, ostatnio czytałem ze taniej jest jeździć na klimatyzacji nie z otwartymi szybami ponieważ wtedy nie ma oporu i samochodu płynniej idzie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmita999

sloniol dzięki za odpowiedź, teraz wiem przynajmniej że z moim wszystko OK, kiepski samochód na miasto, trudno chyba niedługo trzeba będzie się przesiąść na MPK przy obecnych cenach paliwa. Pozdrawiam i życzę oszczędnej jazdy!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikebravo

sloniol dzięki za odpowiedź, teraz wiem przynajmniej że z moim wszystko OK, kiepski samochód na miasto, trudno chyba niedługo trzeba będzie się przesiąść na MPK przy obecnych cenach paliwa. Pozdrawiam i życzę oszczędnej jazdy!

No to masakrę jakąś macie Koledzy z tymi silnikami, albo za ciężką nogę ;)

Co prawda mam Astrę II ale też 1.6 16V tyle że bez twinporta i jak mi średnia wychodzi ponad 8 to jest źle.

Teraz w zimie przy praktycznie wyłącznie jeździe po mieście mam średnią 7,4. Latem wychodzi niecałe 8.(klima)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć tak różna jazda rożne spalanie ja napisałem tylko tak jak wychodzi z moich obliczeń dlaczego założyłem gaz bo faktycznie przy cenach paliwa to chyba bym autobusem do pracy jeździł albo bym Tico kupił bo mało palą:P Ale ogólnie jestem zadowolony ze swojego Opelka wiec lepiej chuchać na zimne żeby się coś nie popsuło :D Pozdrawiam :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kosmita999

mikebravo ciężką nogę to ja miałem w Uno 1.4 ale to pewnie dlatego że tam komputera nie było i nie wiedziałem ile palił, to ja nie wiem co to za silnik w takim razie skoro ty masz taki sam i tak mało ci pali, mi w zimie to wskazywał spalanie 15-18 l ale to naprawdę praktycznie było stanie w miejscu a nie jazda, on pali jak Subaru albo Mitsubishi, nie wiem może się mylę ale wydaje mi się że ten silnik dużo paliwa bierze jak stoi na wolnych obrotach 0,8/l nie wiem jak to wygląda w innych silnikach, zastanawiająca jest ta dysproporcja między spalaniem w mieście a w trasie bo w tasie pali spoko 6,5l i to wcale nie przy wolnej jeździe. sloniol ja nie myślałem o założeniu gazu bo mi wszyscy odradzali w tym silniku, podobno nie bardzo się nadaje ten silnik do tego bo się psuje, a Ty dawno ten gaz założyłeś? No i ile Cię kosztowała ta inwestycja? Bo ostatnio to też się zastanawiam nad tym gazem, myślałem też o sprzedaniu go i kupieniu np jakiejś Toyoty ale trochę kasy już w niego zainwestowałem i straciłbym na tym jakieś 4000zł w przeciągu 3 miesięcy jak go mam, teraz rozrząd będę wymieniał wiec chyba zostanie może za jakiś czas o tym gazie pomyślę, a co do rozrządu to mnie wyniesie wymiana 400zł rozrząd, 320 zł pompa wody + 300zł robocizna czyli razem 1020zł no i wszystkie oszczędności idą się ..... Też mi proponowali pompę za 180zł ale podobno nie są za dobre, dobra sprawdzona pompa w granicach 300-400zł. To tyle narazie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności