Skocz do zawartości

Za wysoka emisja CO


Gość laik

Rekomendowane odpowiedzi

Moja corsa 1.0, 99r, nie przeszła przeglądu bo za wysoka emisja CO. Lambda i HC jest ok, ale CO na wysokich obrotach przekracza 2,5 krotnie (0.80vol% przy dopuszczalnym 0.30%) na na niskich tylko 0.55 na 0.50 dopuszczalne. Znajomy mi powiedział, że jak lambda jest w normie to kat bedzie ok. Prawdopodobnie to egr, ale autko mi chodzi dobrze. Co mógłbym zrobić tanimi sposobami, żeby przejść ten przegląd? Filtr oleju i powietrza jest nowy. Wszystko gra, tylko to CO. Może jakiś czyściciel paliwa przed przeglądem? Miałby ktoś jakieś sugestie ? Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Powinienem stać na zapalonym do samego testu? Mam na papierze engine/oil temp. 94 stopnie. Jak bardziej dojadę silnik przed testem, to wynik bedzie lepszy? czy jest wogóle szansa poprawienia tej emisji na test tanimi sposobami? Szkoda mi tego autka, bo jest cacuś, ale nie aż tak żeby kupować nowy kat..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech w tym katalizator musi byc w temperaturze roboczej

zeby pokazywalo wyniki wiarygodne

stygnie szybciej niz olej w silniku

 

 

jak to nic nie da to kat do wymiany

szkoda kasy na taki zabieg ??

to kup stare auto bez kata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, a ten injector cleaner poprawiłby coś wyniki? sam juz nie wiem. kat to jakieś 300 euro, auto kupiłem za 350... egr kosztuje 150 - może wystarczyło by wymienić egr? jade teraz do mechanika - zobacze co powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeże mój problem, może znajdzie się ktoś z radą. Rozumiem, że problem emisji praktycznie nie dotyczy aut w Polsce, ale mam ten problem w Irlandii. Autko corsa 1.0, 99r, 60 tys (zmieniany silnik, nie licznik, licznik ma więcej). Nie przeszedł przeglądu tylko na emisje CO na wysokich obrotach. Temp. silnika była 94c. Lambda i HC w porządku. Drugi test mam za pare dni i bedzie sprawdzane tylko to CO. Miałem 0.8% powinno być poniżej 0.3%. Może ktoś ma doświadczenia z takim czymś, moje pytanie jest takie; czy przy takim przekroczeniu wystarczy użyć injector cleanera, czegoś do benzyny i dobrze przejechać auto? Czy też powinienem się zacząć martwić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys czytal forum to bys wiedziale

ze mieszkalem dlugo w UK

a to obok IRL i przepisy sa takie same

 

albo rob cos z katem albo pogon trupa jak nei przejdzie testu

jak robic masz napisane

ma byc wydech w temperaturze roboczej

tez mialem zle wyniki na zimnym

na rozgrzanym przeszlo odrazu

 

 

silnik byl zmieniany i co z tego

kat pewnie stary zostal

a ten kij wie w jakim jest stanie

 

injector cleaner nie wiem czy cokolwiek da

chcesz to kombinuj

wlac jakies STP do baku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ma byc wydech w temperaturze roboczej

tez mialem zle wyniki na zimnym

na rozgrzanym przeszlo odrazu

 

 

Czasu jest mało, a autko kocham i prędzej go spalę i puszczę ognisko na youtube niż sprzedam. Dlatego właśnie pytam czy to rozgrzanie i płyny mogą zniwelować CO z 0.8 do 0.3, czy też jest przekroczone za dużo. Mechanik mówi że kat i lambda jeszcze pochodzi bo jakby było źle, to bym miał 10 krotnie a nie dwu- przekroczone i to tylko CO. Ja szukam potwierdzenia i porady tutaj, bo wydawało mi się to najodpowiedniejszym miejscem by je znaleźć. "Sprzedaj trupa" można powiedzieć każdemu i rozwiązać każdy problem. Dlatego byłbym ogromnie wdzięczny za np. odpowiedź - tak, też miałem 2razy wyższe CO ale nagrzałem silnik i przeszło lub: nie ma szans - CO jest przekroczone za dużo lub też inne kreatywne podpowiedzi. Jak będę chciał sprzedać trupa będę się pytał: Kto chce kupić trupa. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności