Skocz do zawartości

Metaliczny dźwięk przy 25 km/h


Gość mtabaj

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post tutaj, więc na początek witam wszystkich :)

 

Chciałem się Was poradzić w sprawie następującego problemu. Posiadam Astrę H z 2006 r., 1.9 CDTI 120 KM. Codziennie, gdy uruchomię silnik i zaczynam ruszać, tak przy prędkości około 25 km/h dochodzi do mnie jednorazowy, dziwny, tak jakby metaliczny odgłos z okolicy pedałów. Ciężko opisać ten dźwięk, tak jakby jakaś sprężynka, albo jakby coś się przełączało pod podłogą. Gdy zatrzymam się np. na światłach i ruszam - nie ma tego dźwięku. Gdy na chwilę wyłączę silnik i później ruszę - znów ten dźwięk. I teraz moje pytanie: czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Czy jest to coś normalnego czym nie powinienem się przejmować, czy też jest to objaw, że coś zaczyna nawalać? Nic nie przychodzi mi już do głowy. Dodam tylko, że ostatnio byłem u mechanika i zawieszenie jest ok, koło dwumasowe też już było zmieniane.

 

Szukałem już jakiegoś podobnego tematu na tym forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Podobny wątek znalazłem natomiast na Zafira Klub forum, ale tam też nie rozwiązano tego problemu (więc prawdopodobnie nie występuje to tylko w Astrze?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyeliminować niektóre podejrzenia zrobiłem dziś następujące eksperymenty :)

 

Gdy wyłączyłem silnik i za chwilę go uruchomiłem - ten dźwięk występuje.

Gdy tylko zatrzymałem samochód, ale bez wyłączania silnika - tego dźwięku nie ma.

Przyszło mi też do głowy, że może to coś związane z linką hamulca ręcznego. Nie zaciągałem go więc, ale ten odgłos pozostał, więc to nie linka.

I wreszcie tak jak pisał MaciejW - wyłączyłem ESP po uruchomieniu silnika, a jeszcze przed ruszeniem. No i dalej jest ten dźwięk, więc to nie ESP :/

 

Wygląda mi to rzeczywiście, że "coś" się aktywuje lub włącza. Ale może ktoś wie co może się włączać przy mniej więcej 25 km/h?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci mam to samo, zawsze po odpaleniu i pierwszym ruszeniu około 20km/h coś brzdęka. Autko mam od pół roku i nic się dzieje czyli tak ma byc i coś się aktywuje. A czy zauważyłem (usłyszałeś)dźwięk typy puszczenie bąka, jakieś 5 sekund po zgaszeniu silnika? Może to coś wtedy się dezaktywuje :|

 

Zdrówko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko mam od pół roku i nic się dzieje czyli tak ma byc i coś się aktywuje

 

Pytanie tylko co to się aktywuje? :) Bo ja mam wrażenie, że z czasem ten dźwięk jest coraz głośniejszy...

 

A czy zauważyłeś (usłyszałeś)dźwięk typy puszczenie bąka, jakieś 5 sekund po zgaszeniu silnika?

 

Nie, czegoś takiego nie słyszałem u mojej Asterce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności