Skocz do zawartości

1,7 dti dolot, potrzebny element+pytanie o turbinę


Gość Ozz

Rekomendowane odpowiedzi

Prośbę mam.

 

Potrzebny mi jest gumowy element umiejscowiony między rurą dolotową a turbiną. Ma on formę szerszej uszczelki gumowej z kołnierzem, jest wsunięty na wlot powietrza do turbiny, natomiast na niego nasunięta jest rura dolotowa i całość ściska cybant-taśma ślimakowa. Aktualną uszczelniono klejem silikonowym, ale znów sie zsunęła i nie da się już jej nasunąć, bo szuwaks stwardniał. Jest lekka szpara (mogę tak jeździć?). Ostatnio sprzed turbiny rzygnęło olejem, tą szparą. Jaki jest numer tej części? Można to dostać bez rury dolotowej w komplecie?

 

Drugie pytanie...znajomy mechanik podczas przegazowania, siedząc pod autem stwierdził że sztanga przy gruszce turbiny nie otwiera klapy w turbo. Próbował jej pomóc ręcznie, ale mówi że zapieczona na amen. Stwierdził, że to przez brak studzenia po jeździe i syf "skamieniał". Czasem pojawiał się błąd 1125 (przy ok. 110km/h), ale po uprzednim uszczelnieniu dolotu ( nieaktualnym już ) problem zniknął. Zdziwiony jestem, bo turbo słychać (delikatny gwizd) i po 2000obr. auto idzie lepiej. Czy zbierać na regenerację czy lać wd40 jak wyczytałem na forum i próbować rozruszać? Wykąpać w nafcie? Napiszcie co zrobić, boję się że mi zaciągnie olej. Silnik isuzu 1,7 dti 75KM 2003r. 120kkm.

Oświećcie mnie, jestem laikiem i potrzebuję pomocy, a nie chce by jaki mechanior mnie zarżnął finansowo. Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej części nie dostaniesz musisz kupić cały komplet i z tego co wiem nie jest tani ... ale spróbuj poszukać na allegro albo coś podobnego tam często wystawiają takie rzeczy za dosłownie grosze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tofik.

Znalazłem na allegro rurę z gumą i cybantem-50zł. Pojadę na szrot i spróbuję wyrwać samą gumę i cybant. Ale proszę, wyraźcie się czy mogę jeździć z tą nieszczelnością? Będzie miał mniej mocy, bo powietrze nie będzie ogrzane przez silnik i ok. Ale czy powinienem obawiać się wlatującego syfu? I jak turbina? Piszcie koledzy. Pzdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności