Skocz do zawartości

Kontrolki corsa c 1.0 12v


Gość ciastkowo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ciastkowo

Witam

Jakie kontrolki powinny świecić się na przekreconym kluczyku ? Zawsze gdy przekracalem świeciła sie kontrolka silnika, klucz z samochodem, poduszki i aku. Dopiero gdy odpalelm znikały wszytskie, lecz dzisiaj przed odpalalniem dziwnym trafem znika samochod z kluczem ? Czy to normalne ?

Prosze o odp. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód z kluczem pojawia się jeśli jest jakaś usterka, więc trzeba wtedy sprawdzić co jest nie tak. Jeśli teraz nie masz kontrolki to oznacza, że usterka ustąpiła. Metodą gaz hamulec zweryfikuj błędy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Yogi2010

U mnie kontrolka samochód z kluczykiem pojawia się zawsze po przekręceniu kluczyka do poz 1 (identycznie jak ładowanie akumulatora), ale zawsze znika po 3 sekundach. Jeśli kontrolka ta świeci się ciągle oznacza to że samochód ma usterkę i zaleca się pilną wizytę w serwisie w celu wyeliminowania poważniejszej awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość premislavo

Jeśli kontrolka ta świeci się ciągle oznacza to że samochód ma usterkę i zaleca się pilną wizytę w serwisie w celu wyeliminowania poważniejszej awarii.

Dokładnie. Trzeba zwracać uwagę na kontrolki, szczególnie tą z kluczem i tą od emisji spalin (obie żółte). Ja ze swojej strony mogę dodać, że na włączonym zapłonie świecą mi kontrolki : elektroniczna blokada silnika (samochód z kluczem), od emisji spalin , alternator, układ hamulcowy (wykrzyknik w okręgu), ciśnienie oleju, wspomaganie kierownicy (EPS) i poduszki powietrzne. Ostatnio miałem problem z EGR i się zaświeciła kontrolka emisji spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość bogus199006

Witam. mam podobny problem co kolega. po przekreceniu kluczyka zswieca mi sie kontrolka auta z kluczykiem i silnik ( tak mi sie wydaje) gasna dopiero po zapaleniu silnika. pytanie czy tak powinno byc? jezeli nie to co moze byc nie tak. jestem w angli i auto tez mam angielskie wiec nie wiem za bardzo co moge zrobic w takiej sytuacji. prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bogus199006

Sprawdź błędy metodą gaz-hamulec.

 

Albo kup na ebay interfejs OP-COM w końcu na wyspach pełno tego sprzedają i to w dobrej cenie biggrin.gif

a jak sprawdzic te bledy ta metoda i skad bede wiedzial co to za blad i co z tym bledem zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum opisano jak sprawdzać - poszukaj

liczba mignięć to cyfra

wyjdzie błąd o numerze skłądajacym się z 4 cyfr, wpiszesz go w wyszukiwarkę forum i znajdziesz czego dotyczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogus199006

na forum opisano jak sprawdzać - poszukaj

liczba mignięć to cyfra

wyjdzie błąd o numerze skłądajacym się z 4 cyfr, wpiszesz go w wyszukiwarkę forum i znajdziesz czego dotyczy

dzieki wielkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności