Skocz do zawartości

Sprężyny do kombiaka [astra F]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Koledzy,

 

 

podczas zamiany oponek na letnie,zauważyłem pękniętą sprężynę na tylnej osi w moim kombiaku.. Szukam bezskutecznie informacji o tym jakie springi wybrać.. Na alledrogo roi się od springów GH,Jamex itd.. Szukam dobrych i tanich ale nie chcę połasić się dobrą ceną i kupić chłam,który zamiast pomóc-zaszkodzi (chociaż prawie kupiłem te http://allegro.pl/sprezyna-opel-astra-f ... 62322.html) . Tył auta w tym momencie zdecydowanie chyli się znacząco na prawy bok.. Chciał bym aby sprężyny były dość dobre i podniosły mu 'tyłek' do góry.. Proszę o poradę co wybrać.. Użytkuję asterekę stosunkowo krótko ale chciał bym jeszcze trochę pośmigać tym wdzięcznym wozidełkiem,bez obawy że coś tam może pęknąć;)

 

 

 

Pozdrawiam i proszę o porady...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert_W

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem,przednie sprężyny na tył ? Dziwi mnie że pasują bo średnica mocowania/osadzenia przednich sprężyn jest większa niż tylnych i nie wiem czy będą miały dostateczne oparcie na gumowej poduszce, poza tym mogą się przesuwać.

Moje pytania do poprzednika:

-jak z twardością podczas nierówności ?

-czy nie zrobiły efektu "terenowego tyłu" i pikującego w dół przodu?

 

Osobiście uważam że lepiej raz wymienić na coś markowego z gwarancją i mieć spokój, szukaj sprężyn zrobionych z drutu o stałej średnicy.

Masa w Astrze nie jest rozłożona równomiernie 50% przód / 50% tył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie źle zrozumiałeś kolego.. Rafał186 posłużył się linkiem sprzedawcy,od którego nabył sprężyny na tył.. Jako,że aktualnie na aukcjach sprzedawca nie oferuje sprężyn na tył do kombiaka (ponieważ oczekuje na ich dostawę-wiem dzwoniłem) nasz kolega posłużył się poglądowym linkiem sprężyn.. tako rzecze ja;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

@Robert_W - kolega @LOUISS dobrze Tobie opisał :) ja tylko pokazałem te które ja mam w samochodzie... mój samochodzik trochę wyżej stoi.

 

więc tutaj kolega LOUISS dobrze mnie zrozumiał i polecam tego sprzedawcę i czekać jak będzie miał na tył :)) w przeciągu 24h miałem już sprężyny.

 

 

widze LOUISS że ty masz silnik 1,4 - to sprzedający też zwróci na to uwagę i może dać trochę inne. więc tutaj z nim musisz się dogadać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności