Skocz do zawartości

Sintra tempomat


Gość rak_lu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie. Czy da się w sintrze x22xe założyć tempomat? Widziałem kilka aukcji z tempomatami od sintry 3.0 i mnie bardzo ciekawi czy to zadziała w silniku 2.2, Tylko nie mam pojęcia jakby to miało być podłączone. Przełączniki kierunków powinny raczej pasować od astry G więc z tym nie byłoby problemu tylko instalacja samego tempomatu. Latam sporo w trasie wiec by mi sie taki wynalazek przydał.

 

Pozdr.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie. Czy da się w sintrze x22xe założyć tempomat? Widziałem kilka aukcji z tempomatami od sintry 3.0 i mnie bardzo ciekawi czy to zadziała w silniku 2.2, Tylko nie mam pojęcia jakby to miało być podłączone. Przełączniki kierunków powinny raczej pasować od astry G więc z tym nie byłoby problemu tylko instalacja samego tempomatu. Latam sporo w trasie wiec by mi sie taki wynalazek przydał.

 

Pozdr.

Da się. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego ustrojstwa w swojej Sintrze napisze co i jak dla potomnych:) Bo tu raczej podpięcie sie pod gotową kostkę odpada, trzeba pokombinować troche.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego ustrojstwa w swojej Sintrze napisze co i jak dla potomnych:) Bo tu raczej podpięcie sie pod gotową kostkę odpada, trzeba pokombinować troche.

Pozdr.

A więc tak w skrócie:

1. Kupujemy manetkę od wersji z tempomatem (np. omega B lub sintra V6)najlepiej z kostką i kawałkiem przewodów. Montujemy.

2. Przeciągamy 6 przewodów do komory silnika.

3. W komorze silnika obok zbiorniczka do sprzęgła montujemy moduł tempomatu np. z sintry V6 (troszkę mało miejsca ale sie da - mogę wkleić fotkę).

4. Podłączamy przewody do kostki od modułu (4przewody z manetki, jeden od świateł stop, jeden z czujnika sprzęgła, przewód pomiaru drogi z ABS, zasilanie).

5. Podłączamy linkę tempomatu pod linkę gazu.

No i tyle. Kolory przewodów i podłączenie trzeba dokładnie sprawdzić w schematach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(troszkę mało miejsca ale sie da - mogę wkleić fotkę).

To poproszę :roll:

 

 

rak_lu, jak będziesz montował tempomat to foto-relacja mile widziana :grin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Podłączamy przewody do kostki od modułu (4przewody z manetki, jeden od świateł stop, jeden z czujnika sprzęgła, przewód pomiaru drogi z ABS, zasilanie).

5. Podłączamy linkę tempomatu pod linkę gazu.

No i tyle. Kolory przewodów i podłączenie trzeba dokładnie sprawdzić w schematach.

 

Te dwa pozostale przewody to podłączamy pod skrzynke z bezpiecznikami? Czy może pod pedały? A nie ma tam jakiegos podłaczenia pod pedał sprzęgła. Pamietam że w Astrze G tempomat sie wyłącza po wciśnięciu właśnie sprzegła. A te schematy kabli to gdzie moge znaleść? Może masz jakies zdjęcie jak linka od tempomatu łączy sie z linką od gazu. Jak już zbiorę dostatecznie dużo informacji, że wreszcie odważe sie to zrobić to udokumentuje wszystko i poskładam w postaci tutorialu coby więcej juz nikt tak nie męczył jak ja :)

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te dwa pozostale przewody to podłączamy pod skrzynke z bezpiecznikami? Czy może pod pedały? A nie ma tam jakiegos podłaczenia pod pedał sprzęgła. Pamietam że w Astrze G tempomat sie wyłącza po wciśnięciu właśnie sprzegła. A te schematy kabli to gdzie moge znaleść? Może masz jakies zdjęcie jak linka od tempomatu łączy sie z linką od gazu. Jak już zbiorę dostatecznie dużo informacji, że wreszcie odważe sie to zrobić to udokumentuje wszystko i poskładam w postaci tutorialu coby więcej juz nikt tak nie męczył jak ja :)

 

Pozdr.

Zasilanie bierzesz ze skrzynki najlepiej. Potrzebujesz +, masę i + po zapłonie.

Czujnik sprzęgła jest nad pedałem, to samo z hamulcem (ten sam czujnik włącza przecież światła stop).

Tempomat wyłącza się po wciśnięciu hamulca, sprzęgła lub przycisku na manetce.

Linki są na zdjęciu powyżej. Obie przyczepia się do bolca od przepustnicy. Ciemniejsza z tyłu jest od tempomatu. Ta od tempomatu ma oczko. Pancerzyk blokuje się w tej samej blaszce co linka gazu (prostokątny otwór).

Schematy elektryczne może podrzucą koledzy bo od niedawna mam mobilny internet i mały transfer :dontgetit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności