Skocz do zawartości

hałas na tylnej osi Astra II


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, sprowadziłem z Niemiec astrę II kombi i mam problem z hałasem z tylnej osi.

słychać jakby dudnienie (silniej z jednej ze stron), wstępnie wydaje mi się że to opony. Prawdopodobnie ktoś założył je nieprawidłowo (nie z tych kół, może nie ten kierunek) - a zapewne były wymieniane. Już po wstępnej ocenie bieżnika wyglądają na 'ostre' tzn. bieżnik jest nierówny a różnica pomiędzy wysokością bieżnika jest wyczuwalna nawet pod palcem.

Czy ktoś może coś poradzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zauważyłeś takie różnice w oponach to może przyczyna właśnie w nich leży. Spróbuj zamienić przód (jeśli z przodu masz dobre opony) z tyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Już po wstępnej ocenie bieżnika wyglądają na 'ostre' tzn. bieżnik jest nierówny a różnica pomiędzy wysokością bieżnika jest wyczuwalna nawet pod palcem.

Czy ktoś może coś poradzić?

Jeżeli wyczuwasz różnice bieżnika palcami to ja jednak bym wymienił oponę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

truski,normalne w combi po przebiegu 65 tys i na tych samych amorach.Sama wymiana opon nie zawsze pomoze,bo i amory tez trzeba zmienic,albo jest dobrze i koła zamieniono z innego.Tak czy siak wymiana opon,a potem pilna obserwacja wewnętrznej strony opon,czy nie robia się schodki.

 

P.S.Zauwazyłem,że nieobciażone kombi szybciej schodkuje opony od tych co często wożą jakies ciezary,byc moze jest zle rozłozony srodek ciezkosci na pustym,albo????Może macie na to inny pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po wstępnej ocenie bieżnika wyglądają na 'ostre' tzn. bieżnik jest nierówny a różnica pomiędzy wysokością bieżnika jest wyczuwalna nawet pod palcem

 

Definitywnie masz poząbkowane opony - normalka :)

Tak jak koledzy wcześniej napisali, nieraz wymiana samych opon , nic nie da bez wymiany - naprawy zawieszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no i chyba jest diagnoza, ale po kolei.

na początek wsadziłem 'pasażera' (teścia) z przyzwoitym słuchem i nadsłuchiwał skąd wydobywa się hałas. Wówczas założyłem zapasowe (nowka) na stronę która bardziej hałasowała, wyjechaliśmy ponownie i ucichło z tej strony. Następnie przełożyłem ten zapas na drugą stronę i znowu cisza z drugiej strony. W ten sposób uważam, że to ewidentnie wina opon. Ppotwierdza się co mówił zibi.

Na koniec pojechaliśmy do wulkanu i gość jak mu powiedziałem że coś dudni to powiedział, że zapewne opona jest wyząbkowana. Obejrzał i jest przekonany na 100%. Powiedział jeszcze że to generalnie problem astry kombi. Też mówił coś o złym środku ciężkości i lekkie auto 'skacze'. Lepiej zachowuje się dociążone.

Mówił że najlepsze opony to niekierunkowe, bo wtedy można co 5-8tyś przekładać i wtedy można jakoś zapobiegać schodkowaniu.

 

A i zapomniałem powiedzieć, że Teść w bagażniku jechał :). A jaką minę mieli policjanci jak ich mijaliśmy.

 

to tylko jakby mi ktoś jeszcze polecił jakieś sprawdzone letnie opony do kombi. W wulkanie mówili coś o Firestone Firehawk TZ200 (cena przyzwoita 236zł i nie schodkują się za szybko).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kleberow to moge sie tylko pod tym podpisac naprawde dobre do astry kombi

a z tym srodkiem ciezkosci to rzeczywiscie prawda

autko jest poprostu neidociazone w tej wersji z tylu

ale ja na ogol nie mam z tym problemu bo rzadko jade pusty (ale miedzy innymi z tego powodu kupielm kombi bo do innego bym sie nie popakowal

 

ale najlepiej to tesciowa do bagaznika i po klopocie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o Firestone Firehawk TZ200 (cena przyzwoita 236zł i nie schodkują się za szybko)

Z tym bym polemizowal,bo mają grube klocki i przy twardej gumie będą schodkowac.

Mówił że najlepsze opony to niekierunkowe, bo wtedy można co 5-8tyś przekładać i wtedy można jakoś zapobiegać schodkowaniu.

Dupa nie fachowiec,czy kierunkowe,czy nie ,obraca sie na feldze i zamienia stronami.Kierunek toczenia jest zachowany,a schodki z wewnątrz są po takim zabiegu na zewnątrz.Na jakis czas pomaga,ale jak znowu wyschodkuje od wewnątrz,to tylko na palenie gumy sie nadają na przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności