Skocz do zawartości

zatrzaśnięte tylnie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikem mam mały problem polegający na tym ze mam zatrzaśnięte tylnie drzwi od pasażera. Kupiłem moja Omega B 2.0 kombi 4 dni temu i koleś od którego ja kupiłem mówił ze sie otwierały ale jego syn wcisnął blokade dla dzieci że w teori można by otworzyć je od zewnatrz ale tu pojawia sie moj problem nie mozna ich otworzyć ani od wewnątrz ani zewnątrz. Mozna jakoś rozebrać boczek?? albo może ma ktoś jakiś inny pomysł co można zrobić?? Z góry Dzieki :) Pozdro Reczek89

 

 

 

 

P.s

 

Posiada centralny zamke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś od którego ja kupiłem mówił ze sie otwierały ale jego syn wcisnął blokade dla dzieci

 

Wiedział , jak dzieciak zablokował drzwi i nie odblokował ich - trochę dziwnie to brzmi. Kumpel jak przywalił w drzewo to tak miał z wszystkimi drzwiami :mrgreen: .

A tak na serio , to chyba będziesz musiał wyciągnąć tylną kanapę i ściągnąć osłonę z drzwi ( nie bawiłem się w to , ale tak byś miał lepsze dojście). Chyba , że faktycznie w twoim modelu było już to ustrojstwo , to byś musiał sam rozkminić jak to wyłączyć - tylko dlaczego zablokowało jedne drzwi?

Ps Zerknąłem na forum sąsiadów i możesz mieć wyrobiony mechanizm klamki wewnętrznej lub siłownik zamka trza trochę podregulować , żeby wyżej podnosił ( zakładając że nikt tam nie grzebał to małoprawdopodobne).Na początek możesz sprawdzić na ucho czy odbija , ale po zdjęciu tapicerki będziesz widział jak się zachowuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

koleś od którego ja kupiłem mówił ze sie otwierały ale jego syn wcisnął blokade dla dzieci że w teori można by otworzyć je od zewnatrz ale tu pojawia sie moj problem nie mozna ich otworzyć ani od wewnątrz ani zewnątrz

Wątpię w ten przypadek z synkiem (ale wszystko jest możliwe) miałem już taki przypadek z zablokowanymi drzwiami - nie można było otworzyć ani od środka ani z zewnątrz - po wymontowaniu zamka okazało się że pękła sprężyna w zamku. Jedna rada sprawdzić na drugich drzwiach po zdemontowaniu boczku jak można otworzyć zamek bez pomocy klamek (najlepiej wymontować go i poznać zasadę działania), niestety ale inaczej tego nie zrobisz, albo kup nowy zamek i zobaczysz jak działa i jak go otworzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jeśli jest włączona blokada to mozna otworzyć drzwi od zew. wiec koleś ściemniał z tym synkiem

Moim zdaniem jest uszkodzony zamek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam troche pracy było bo musiałem kombinować z boczkiem ja osobiscie zrobiłem to w ten sposob ze odkrecilem najpierw wszystkie sruby ze środka boczku (uchwyt, pod popielniczka, kolbka) potem troche sie meczyłem z dwoma wkretami przy słupku (mały srubokret płaski by tylko koncowka złapac i powoli odkrecac pozniej podwazalem na rynienkach przy szybie by wyskoczyło z niej a ostatnie dwie srubki co sa kolo zamka niestety musialem od srodka jak odchylisz boczek wylamac dwa plasticzki białe ale mozna kupic potem hehe no i boczek zdjety a reszta to juz musisz recznie złapac od srodka za zamek i gotowe mam nadzieje ze troche wytłumaczylem temat (wiem ze troche zakrecenie napisalem ale inaczej nie umiem tego wytłumaczyć) Pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności