Skocz do zawartości

Combo 1.7 CDTI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

I tak po paru latach wróciłem znów do Opli, sporo czasu jeździłem Monterey'em 3.2, było to dawno, ale samochód pozytywnie wpsominam.

Co do Combo, rocznik 2007 (końcówka, rej 2008) Wersja 1,7CDTI cosmo. Kupiony w Polsce.

otóż, myślę nad:

1)Założenie fabrycznej navi Opla CD70 z kolorowym wyświetlaczem, da się?

2Czy jest dostępny i czy da się zamontować fabryczny zestaw xenonów? (mowa o wszystkim spryskiwacze, poziomowanie)

3)Jakich felg szukać, czy rozstaw otworów to 5x 110? Jakie jest fabryczne ET?

4)czy występował do tego auta tempomat?

5)co należy kupić aby skompletować zestaw halogenów wzderzak?9mile widziane foto)

6)czy jest to normalne, że dość długo należy czekać na zgaśnięcie kontrolki ciśnienia oleju silnika gdy auto jest zimne? (np po nocy)

7)gdzie jest filtr kabinowy?

dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie wiem trzeba zapytać SIG_MANa z forum, ale GID + CD MP3 jak najbardziej.

2 Fabryczne ksenony były na pewno w Corsie, więc można zamontować. Ciężko dostać zderzak ze spryskiwaczami.

3 5x110 ET od 49 do 35

4 Tak. Wystarczy kupić manetkę od merivy/tigry i aktywować tempomat. Sprawdź najpierw czy do manetki kierunkowskazu dochodzi wiązka (powinny być 4 przewody - jeśli są 3 trzeba samemu wiązkę pociągnąć)

5 Zależy. Jeśli jest wiązka, to lampy + zaślepki zderzaka i włącznik w kabinie.

6 Nie.

7 Na podszybiu - po środku pod plastikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Nie wiem trzeba zapytać SIG_MANa z forum, ale GID + CD MP3 jak najbardziej.

Cid-a da się założyć ale to już kupa grzebania i przerabiania, natomiast monochromatyczny gid i radio cd70 navi to bez problemu, tylko do tego trzeba jeszcze oryginalny zestaw antenowy od navi....

 

2Czy jest dostępny i czy da się zamontować fabryczny zestaw xenonów? (mowa o wszystkim spryskiwacze, poziomowanie)

Reflektory bez większego problemu dostaniesz, wiązką pod poziomowanie nie do zdobycia praktycznie, to samo tyczy się zderzaka z osprzetęm sprysków... a nowe części kosztują fortunę...

 

czy rozstaw otworów to 5x 110? Jakie jest fabryczne ET?

rozstaw dokładnie taki Fabryczne et to 49...

 

5)co należy kupić aby skompletować zestaw halogenów wzderzak?9mile widziane foto)

http://img717.imageshack.us/i/bezpiecznik.jpg/ Na fotce masz zaznaczone miejsce gdzie powinien być przekażnik i bezpiecznik, jeśli miejsca te są obsadzone pinami to założenie halogenów nie stanowi żadnego problemu...

 

Potrzeba ci wtedy przekaźnik w aso ok 8zł, biezpiecznik 15a, dwa halogeny poliftowe, do tego kratki w zderzak oraz włacznik zespolony do kabiny...

 

Jesli w skrzynce masz piny obsadzone, to jak zdejmiesz zderzak to kable do halogenów masz spięte taśmą na belce zderzaka, wtyczki mają kolor niebieski... starczy wszystko poskładac i gotowe...

Jeśli chcesz miec kontrolkę właczonych halogenów to trzeba wyjąc i licznik i w odpowiendnie miejsce wsadzić zaróweczkę...

6)czy jest to normalne, że dość długo należy czekać na zgaśnięcie kontrolki ciśnienia oleju silnika gdy auto jest zimne? (np po nocy)

jest to całkowicie typowe dla silników 1.7 isuzu.... zwykle gasnie po ok 3 sekundach po odpaleniu silnika...

 

na resztę pytan odpowiedział bad... jeśli nie ma wiązki do tempomatu wtedy trzeba skorzystać z manuala jak założyć :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

 

 

 

 

1)co do navi to jestem pogodzony ze wszelkimi trudnościami i chcę założyć z kolorowym wyświetlaczem. Musze kupić wylogowany w ASO full zestaw z anteną i kablem RGB? Co należy przerobić, co dodatkowo podpiąć, aby całość działała? Znacie może kogoś kto to wykona? Czy jest możliwość(czy Opel dawał) podpięcia kamery pod wsteczny?

 

2)no to xenony mi wybiliście z głowy, aż tak mi na nich nie zależy. Czy ktoś wykonywał tzw retrofit na soczewkę bi halogen w lampach Combo? Przyznam, iż zamienniki mi się nie podobają z powodu zbytniego zsunięcia świateł soczewkowych(mijania) w kierunku środka czyli atrapy.

 

 

 

 

3)im mniejsze ET czyli bliżej poziomu zero tym bardziej będą wychodzić na zewnątrz, pytanie ile max można dać do Combo aby nie przycierało przy załadowanym aucie i przy skrętach?

 

 

 

 

4)tempomat to psrawa na potem, aż tak nie jest potrzebny szczególnie, że silnik mnie pozytywnie zaskoczył i nie wymaga aż takiego wahlowania jak się spodziewałem. Gdzie szukać tych wiązek, co zdjąć? Foto?

 

 

 

 

5)sprawdzę te styki w puszczce, ale powstał już pomysł, zdaje się, że bardziej praktyczny, założenia ledowych DRL.

 

 

 

 

6)i też tak mi mówili użytkownicy tych 1,7cdti, że kontrolka na zimnym wymaga cierpliwości i jest to zupełnie normalne.

 

7)Ok, będę wymieniać, wszystko już zakupione.

 

Puytanie dodatkowe :)

 

8) kupiłem oryginalny olej GM 5w30, dobry/zły wybór dla tego silnika?

 

9)czy i jeśli tak to jakim olejem zalewa się skrzynie biegów?

 

10)skąd ściągnąc manuala...oby nie po germańsku!

 

 

 

 

z góry dzięki za odpowiedzi!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić wylogowany w ASO full zestaw z anteną i kablem RGB?

chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to są koszty w aso.... pytaj sig-mana on wie co i jak trza dlubać a sporo tego jest...

 

pytanie ile max można dać do Combo aby nie przycierało przy załadowanym aucie i przy skrętach?

no to max to będzie et 35....

 

kupiłem oryginalny olej GM 5w30, dobry/zły wybór dla tego silnika?

jeśli kupiłeś Dexos 2 to może być... normalnego starego gm 5w30 bym nie lał do tego silnika...

 

)czy i jeśli tak to jakim olejem zalewa się skrzynie biegów?

wedle producenta oleju w skrzyni się nie wymienia, aczkolwiek lepiej sobie zmienić, olej do skrzyni oryginał gm kosztuje niewiele, wymiana gorsza bo nie ma korka spustowego i trza cała miskę odkręcać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś, miałem na myśli zestaw WYLOGOWANY w ASO a nie zakupiony w ASO. Ile takie zabawki mogą kosztować zdaję sobie sprawę, tu mam porównanie z Hondą i Toyotą i mimo wszystko Opel ma dość okazyjne ceny ;)

 

 

 

 

ok, no to zaczynam szukać felunku! wybór spory, dobrze!

 

 

 

 

Olej kupiłem wg danych z książki serwisowej, była tam podana norma, której nie pomnę, i jest to taki olej jak lany przez serwis do tego auta.

 

 

 

 

Jeśli trzeba odkręćać miskę to czy wraz z olejem GM kupuje się uszczelkę między misę a skrzynię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzeba odkręćać miskę to czy wraz z olejem GM kupuje się uszczelkę między misę a skrzynię?

uszczelkę tę zmusisz kupić bo nie zakłada się starej.... oleju starczą 2 banki litrowe...

 

miałem na myśli zestaw WYLOGOWANY w ASO

niekoniecznie musi być on w aso wylogowany, starczy mieć op-coma...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy kolorowy wyświetlaccz zmieści się oryginalną ramkę z corsy C?

 

 

 

 

kupiłem olej, wchodzi ponoć ok 1,6litra, uszczelki w tym modelu nie ma (sprawdził gość po VINie), składają na płynną uszczelkę. Jest tak? :)

 

 

 

 

pytanie następne.

 

jak to jest z ogrzewaniem postojowym wodnym, ma Opel już gootowe miejsce i wejście do zbiornika na rurkę zasilająca czy trzeba rzeźbić samemu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi ponoć ok 1,6litra, uszczelki w tym modelu nie ma (sprawdził gość po VINie), składają na płynną uszczelkę. Jest tak? :)

oleju coś około, co do uszczelki nie jestem pewien ale faktycznie chyba nie ma bo ja na fakturze tez nie miałem pozycji uszczelki....

 

czy kolorowy wyświetlaccz zmieści się oryginalną ramkę z corsy C?

nie cid jest większy od gid-a i trza porzeźbić....

 

Opel już gootowe miejsce i wejście do zbiornika na rurkę zasilająca czy trzeba rzeźbić samemu?

nie ma wejścia na rurkę, miejsce na sam moduł jest bo wrzucony on jest pod lewe nadkole... instalacja elektryczna też bardzo rzadko jest w aucie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności