Skocz do zawartości

corsa c 1.2 16v 75km dzwoni w silniku


Gość 801106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ok 2 m-ce temu kupilam corse c 1.2 16v 75km z 2006r z przebiegiem 140TYS (jesli nie byl licznik cofniety) do ubieglego tyg wszystko bylo super wymienilem plyny filtyr i tarcze hamulcowe i klocki- przod, tak dla pewnosci. Rozrzad nie byl wymieniany od nowego nic nie ma o tym w ksiazce serwisowej,, ale z tego co wiem tam jest jakis lancuch i mechanik powiedzial ze nie trzeba tego bynajmnien na razie robic. Autko chodzila cichutko az milo bylo sluchac. Od jakis paru dni pod maska zaczelo cos delikatnie dzwonic jakby talerzyk o talerzyk wiec do mechanika i tak jeden mechanik orzekl ze to moze byc peknieta szkalnaka lub popychacze jak powiedzial mi cene naprawy to o maly wlos zawalu nie dostalam wiec ku potwierdzeniu drugi mechanik i nastepna diagnoza ze to dzwoni cos w w przepustnicy lub silniczek krokowy cena 1240 przepustnica z silniczkiem + robocizna (kolejny zawał) no i wizyta u kolejnego mechanika diagnoza zdjac kolektor z silnika i przykrecic jakies klapki bo sa luzne. I teraz pytanie kobiety (patrz blondynka) ktory pan ma racje????? Moze ktos z Was mili Panowie mi pomoze co robic. Acha komputer nic nie pokazal i odnosnie tego silniczka z tego co wyczytalam u mnie z obrotami jest ok. I jeszcze jedno dzwoni tylko na niskich obrotach. Nie ukrywam, ze stawiam w poniedzialek samochod do ostatniego pana mechanika, ale ktory w dosc wiarygodny sposob wsadzil gdzies reke cos przytrzymal i nie dzwonilo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie kobiety

 

Witam. Wydaje mi się , że instynkt Cię nie zawiódł , choć ja bym zapytał tego ostatniego mechanika czy nie warto wymienić tego łańcuszka , bo nawet metal potrafi pęknąć bez ostrzeżenia . Niestety nie pamiętam co ile km trza go wymieniać , żeby spać spokojnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! JAk mozesz to napisz co tam Ci sie dzialo bo mam ten sam problem :) Pozdrawiam :)

 

 

Witam. Mechanik powiedzial, ze to dzwonia jakies klapki pod kolektorem co prawda wiecej sie nie dopytywalam. Klapki wymontowal i powiedzial ze w najgorszym wypadku za jakis czasmoze mi sie zapalic kontrolka od silnika. \z tego co wiem to te klapeczki sa zwiazane z kontrola spalin, ale na ile to prawda to totalnie nie mam pojecia. No i pokazal mi jak to wyglada byly to kwadraciki o wielosc ok 2x2 cm plastikowe z cinka metalowa ramka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności