Skocz do zawartości

Astra H - prawe przednie koło nie trzyma pionu


Gość valdek0706

Rekomendowane odpowiedzi

Gość valdek0706

Witam serdecznie.

 

Czego przyczyną może być kilkustopniowe przechylenie koła od pionu. Koło ucieka górą do wewnątrz i tnie mi wenętrzny bieżnik opony. Na oko wszystko wygląda OK, ale coś czuję, że mój poprzednik musiał zdrowo przydupcyć tym kołem w coś twardego, bo kierownicę mam skrzywioną o jakieś 3-4 stopnie w prawo a do tego te krzywo stojące koło.

Co może powodować takie ustawienie koła? Amorek, sprężyna a może wahacz lub gumy wahacza? Na oko nawet znajomy mechanik niczego nie dostrzegł. :/

Kupiłem to auto dobrych 5-6 tyś zł taniej, ale teraz muszę pousuwać kilka usterek.

dodano

A dziś się do tego ukazało coś więcej. Otóż facet z warsztatu nie podjął się ustawiania zbieżności, bo wykrył, że te prawe krzywe koło nie dość, że ucieka górą do wewnątrz, to jeszcze jest o dobre 1-2cm cofnięte. Zatem auto musiało nieźle uderzyć, ze takie skutki. Popatrzył, podumał i powiedział, że tego się już nie da naprawić - facet był Anglikiem, bo mieszkam w UK. :)

 

A czy może jakiś Polak doradzi mi coś na to? Jest jakaś szansa na uratowanie mojego auta? :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość valdek0706

Nowe fakty dot. mojego ukł. jezdnego.

Prawa przednia opona ścięta jest już od wewnątrz prawie w połowie po dwóch miesiącach użytkowania od jej nowości.

Dziś dokonałem badania technicznego i ustawienia zbieżności przedniego ukł. jezdnego (jego wyniki - patrz załącznik).

Po ustawieniu końcówek drążków kierownica jest już w miarę prosto, ale auto nadal lekko ściąga w lewo.

Czy na podstawie załączonych wyników badania ktoś z Was może mi coś podpowiedzieć co siadło w mojej "pierdulinie"?

dodano

odświeżam wątek, bo i do problemu zawiechy wrócić żem postanowił :P

 

dziś w wolnej chwili nudy postanowiłem pogrzebać przy aucie - wyjąłem lewarek, podniosłem trupa na tymże i jąłem zdejmować poszczególne koła w poszukiwaniu ukrytych usterek i niedomagań zawiechy, kierowniczego itp. Niestety coś znalazłem:

 

przednie koła wykazują niepożądany luz - luz ten występuje przy szarpaniu kołami - ręce po bokach koła - godzina dziewiąta i trzecia

szarpanie rękoma w osi dwunasta-szósta nic nie wykazuje, ale szarpiąc za boki przednie obydwa koła ruszają się dobre pół centymetra

 

pytanie: czy to na pewno maglownica i dlaczego to ona? :/

 

innej opcji nie widzę, bo obydwa koła mają identyczny luz :(

post-17540-0-04898700-1305566213_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po obserwacji poszczególnych elementów w trakcie ruszania/szarpania

dojdziesz który element pada.

To że po obu str. luz jest podobny

nie znaczy (jeśli tego nie zweryfikowałeś)

że np 2 końcówki czy inne elementy

nie wymagają wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze geometrie zrob jak nie ma regulacji na amortyzatorze to trzeba rozwiercic gorne mocowanie na amortyzatorze i utawic katy pochylenia i bedzie git

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wytlumacz mi dlaczego skoro to się stouje jak nie ma wytarczajacej regulacji kąta? mozna tez dac mniejsza srube zeby nie stracic gwarancji na amotryzatory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma luz na kołach do ustawień PK? to raz

Regulacja owego przeprowadza się na "fasolkach" to dwa.

Jeśli coś jest uszkodzone, to należało by to najpierw wymienić

A jeśli nie ma większych zastrzeżeń co do stanu podzespołów,

brak jest możliwości drobnej korekty na mocowaniu

to istnieje jeszcze coś takiego jak śruby korekcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności