Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki pod głowicą


Gość manius162

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znajoma ma Opel Sintra 3.0 6v i podobno uszczelka poszła pod głowicą.

Nie mam dostępu do tego samochodu obecnie, bo dopiero do niej jadę,

Powiedzcie mi ile tam jest roboty przy takiej wymianie?

Głównie chodzi mi o to jak jest z dostępem do głowicy, czy trzeba silnik wyciągać itd.

I czasowo jak to wychodzi z taką wymianą.

I czy jakieś dodatkowe części trzeba (oprócz tych uszczelek) np. jakieś śruby które trzeba wymienić itd.

Dzięki.

zmieniłem opis tematu / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Silnika wyciągać nie trzeba. Jak się zrzuci kolektory dolotowe to jest nawet sporo miejsca.

Z materiałów potrzebnych to uszczelki pod głowice, można przy okazji wymienić uszczelniacze wałków i uszczelkę pokryw zaworów.

Do wyjęcia lewej głowicy trzeba odkręcić nieszczęsną łapę mocowaną do pasa przedniego.

Da się zrobić UPG w pół dnia, ale jak robisz to pierwszy raz to raczej obstawiam dwa lub trzy.

Wydrukuj sobie też jak się ustawia rozrząd, bo będziesz musiał go zdjąć (lub wymienić na nowy - przy okazji).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie naprawy to już robiłem wiele razy, tylko chodzi o to ze z tym modelem samochodu nie miałem jeszcze doczynienia.

Jeśli posiada ktoś jakieś PDFy typu "Sam naprawiam" to proszę o linki lub na priv. Przydadzą się bardzo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy i mam problem z wymianą uszczelki pod glowicą wszystko złożone jak należy a auto nie pali byłem u gościa na kompie i wyskoczył jakiś błąd że zle połozenie wału. moje pytanie brzmi czy trzeba regulować popychacze zaworów (szklanki) jeśli tak to w jakim stopniu a jeśli nie to co może być przyczyną moich problemów. Może ma ktoś jakąś fotorelację z wymiany uszczelki pod głowicą lub instrukcję. Z góry wielkie dzięki. Jesteście moją ostatnią deską ratunku. Pozdrawiam czekam na odpowiedzi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś błąd że zle połozenie wału

Może czujnik położenia wału jest uszkodzony lub coś z jego podłączeniem.

Ustawienie rozrządu chyba też należy ponownie sprawdzić bo może jest taki błąd jak w tym temacie http://forum.opel24.com/topic/36746-Po-zamianie-silnika-nie-mozna-go-uruchomic/

 

czy trzeba regulować popychacze zaworów

Masz chyba hydro-popychacze więc nie regulujesz ich ustawienia.

Kol. ILKU na pewno coś więcej wie w tym temacie więc poczekaj na jego podpowiedź.

Edytowane przez majq1
Poprawiłem link

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki puki co dzięki i czekam na dalsze podpowiedzi pozdrawiam.

Tak jak napisał Kacper popychacze są w pełni bezobsługowe.

Jeżeli silnik nie pracuje to błąd położenia wału zawsze wyskoczy, motronic M2.8.3 tak ma.

Na początek w takich sytuacjach do sprawdzenia:

1. Czy jest zapłon.

2. Czy jest paliwo.

3. Czy jest kompresja.

Jeżeli są te trzy rzeczy to musi odpalić.

Jak dla mnie to możliwe są takie opcje:

- uszkodzony lub niepodłączony czujnik wału

- źle ustawiony rozrząd (mało prawdopodobne, bo pewnie doszłoby do kolizji zaworów)

- brak kompresji przez źle przygotowane głowice (wtedy przy kręceniu nie słychać za bardzo sprężania a dźwięk jest bardziej jednostajny, no i szybciej kręci rozrusznik, bo ma mniejsze opory)

- pomylona kolejność zapłonu

- niepodłączona cewka

- niepodłączone masy na silniku

To tak na szybko. Na początek sprawdź pkt 1-3 i napisz co wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Piotrek2k6

Na wstępie chciałbym przeprosić, że odgrzebuję temat, ale jeśli to nie zbrodnia to chciałbym się zapytać

jak ma się sprawa z wymianą uszczelki w Astrze G (silnik Z14XE):

 

Czy konieczne jest wyciąganie silnika?

Ile może wynieść koszt wymiany uszczelki w serwisie?

 

Pytam bo chcę uniknąć naciągactwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności