Skocz do zawartości

Astra F zmiana silnika na 2,5 V6 z Vectry B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc i cenne wskazówki na temat zmiany silnika w Astrze f obecnie posiadam w swoim oplu silnik z kadeta gsi 2,0 8v C20NE 115KM chcę go zmienić na 2,5 V6 170KM z Vectry B oczywiście wszystko wypruję to co teraz mam pod maską i wstawię wszystko z Vectry B po prostu przerzucę wszystkie bebechy i proszę o wskazówki na co uważać itd. itp. całą operację oczywiście będzie robił warsztat elektryk ponoć najlepszy w mieście a bebechy z silnikiem chcę przełożyć z jakiegoś młodego anglika może nawet rozbitego wiadomo że takie auto będzie najtańsze zastanawia mnie tylko czy trzeba będzie przekładać też kolumny makpersona czyli całe przednie zawieszenie i jeśli tak to czy to wejdzie do astry z vectry czy może wystarczy tylko mocniejsze sprężyny założyć ale wtedy oczywiście mocniejsze hamulce trzeba dać i czy będą półosie pasować do piast z astry?? i najważniejsze posiadam teraz felgi na 4 śruby 4x100 a jeśli przełożę zawieszenie to już nie będą chyba pasować bo w vectrze jest 5 śrub POMOCY :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro robi to warsztat to co sie przejmujesz ??

sa tematy o swapach na forum

zawieszenia nie musisz zmieniac na te od vectry

nawet nie podejdzie

hamulce mocniejsze owszem

piasty niekoniecznie

 

btw wsadzenie V6 do astry to lekka rzezba

nie jest to proste zadanie

nawet wcisniecie chlodnicy silnika wymaga przemyslenia jak zamocowac i gdzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak coś pasuje skrzynia biegów pasuje od c20ne od lanosa ponoć W4.176. zawieszenia nie trzeba ruszać tylko sprężyny i hamulce sprzęgło da się większe i będzie git :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje

ale nie na zestawie kolo zamachowe i sprzeglo jakie masz w tej chwili

doczytaj do konca jakie to sa skladanki

namiary juz dalem czego i kogo auta masz szukac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem hansa ale nie odzywa się coś a nie możesz mi pomóc?? dać cenne rady i wskazówki?? czy to jakaś tajemnica jest?? myślałem że trzeba sobie pomagać po to są chyba fora co nie?

jeśli wiesz coś więcej na ten temat to proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on robil taki svap

a dokladnie robil go Rav

i to niejeden raz i w roznych oplach wstawial V6

a nie ja wiec jak mam pomoc ??

za niego odpowiadac ??

ja robilem z 2,5 na 3,0

a to polowa tego co Ty chcesz zrobic

co ja mowie jedna czwarta

 

 

chcesz rady i wskazowki to kto w koncu to robi ??

Ty czy warsztat ktory za to bierze kase ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności