Skocz do zawartości

Wskaźnik temperatury sllnika w Corsie D 1.2


Gość andrzej4559

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej4559

Witam wszystkich użytkowników Corsy.

Niedawno i ja stałem się posiadaczem tego samochodu i bardzo brakuje mi w nim wskaźnika temperatury silnika.

Mam pytanie: - czy może ktoś wykonał we własnym zakresie taki wskażnik ? (osobiście zastanawiam się nad wykorzystaniem modułu :http://moto.allegro.pl/termometr-panelowy-tablicowy-50c-do-150c-i1552385027.html)

Co o tym myślicie ?. Czekam na Wasze porady, rozwiązania.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wujekcorsa

Nie wiem czy Cię to zainteresuje kolego ale w corsach d można włączyć menu serwisowe tzw test mode i tam pozycja 6 to ponoć temperatura oleju albo silnika. A robi się tak: naciskasz krótko 3 razy(klik,klik,klik) przycisk do resetowania licznika kilometrów a 4 raz trzymasz dotąd przyciśnięty aż załączy się ukryte menu. Kolejne odczyty masz naciskając guzik km. Podam kolejność:

 

1. Data produkcji pojazdu

2. Data i wersja zainstalowanego oprogramowania

3. Nieznany

4. Aktualna prędkość i przyspieszenie

5. Stan baterii

6. Oświetlenie kokpitu i temperatura silnika

7. Nieznany

8. Nieznany

9. Nieznany

10. Nieznany

11. Pojemność zbiornika paliwa (w litrach) i zakres

12. Zużycie chwilowe (w litrach / km i litr / godz)

13. Liczba dni od ostatniego serwisu i przebieg od ostatniego serwisu

14. Widok normalny komputer

 

U mnie jest to wartość ta na dole i widać jak rośnie przy włączonym zapłonie(również przy włączonym uruchamiasz menu) i jest koło 103,104 stopni po nagrzaniu. Tylko nie znalazłem nigdzie czy to temperatura płynu chłodniczego ale pewnie to temp. oleju. Wadą tego sposobu jest to że po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka trzeba od nowa włączyć to menu. Z innych sposobów to podejrzewam że ktoś kto zna się na tuningu mógłby coś doradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wujekcorsa

Nie wiem czy Cię to zainteresuje kolego ale w corsach d można włączyć menu serwisowe tzw test mode i tam pozycja 6 to ponoć temperatura oleju albo silnika. A robi się tak: naciskasz krótko 3 razy(klik,klik,klik) przycisk do resetowania licznika kilometrów a 4 raz trzymasz dotąd przyciśnięty aż załączy się ukryte menu. Kolejne odczyty masz naciskając guzik km. Podam kolejność:

 

1. Data produkcji pojazdu

2. Data i wersja zainstalowanego oprogramowania

3. Nieznany

4. Aktualna prędkość i przyspieszenie

5. Stan baterii

6. Oświetlenie kokpitu i temperatura silnika

7. Nieznany

8. Nieznany

9. Nieznany

10. Nieznany

11. Pojemność zbiornika paliwa (w litrach) i zakres

12. Zużycie chwilowe (w litrach / km i litr / godz)

13. Liczba dni od ostatniego serwisu i przebieg od ostatniego serwisu

14. Widok normalny komputer

 

U mnie jest to wartość ta na dole i widać jak rośnie przy włączonym zapłonie(również przy włączonym uruchamiasz menu) i jest koło 103,104 stopni po nagrzaniu. Tylko nie znalazłem nigdzie czy to temperatura płynu chłodniczego ale pewnie to temp. oleju. Wadą tego sposobu jest to że po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka trzeba od nowa włączyć to menu. Z innych sposobów to podejrzewam że ktoś kto zna się na tuningu mógłby coś doradzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość andrzej4559

Wielkie dzięki dla kolegi wujekcorsa za odpowiedź na interesujący mnie temat. Faktycznie na pozycji 6 można podejrzeć najprawdopodobniej temperaturę płynu chłodzącego i u mnie oscyluje ona(przy nagrzanym silniku) w granicach 89-92.

Ciekaw jestem czy ktoś zna co oznaczają pozostałe pozycje, jeśli tak to proszę o podzielenie się tymi informacjami.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności