Skocz do zawartości

Czy ktoś ma instalacje landirenzo w zafirce 1,8?


Gość slawinek

Rekomendowane odpowiedzi

slawinek, nie wiem jak sekwecja ale ja mam parownik tej firmy i po regulacji u mechaniora (kupilem rozregulowany) autko smiga .Ogolnie instalka jest prosta a z tego co wiem to koles w nowym passacie mam tak samom firme i w sekwecji i mowi ze nawet nie wie kiedy to sie przelancza i ze gdyby nie to ze mam przelacznik taki malutki to by nawet nie wiedzial czy jedzie na beni czy lpg.Jak z nim jechalem to nie bylo zadnego szarpniecia z przejsciem na lpg po prostu jedzie i nic nie czuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kokos za to info.

To samo usłyszałem od tego gazownika.Też mówił że nie będę wiedział kiedy się przełącza.Jedynie jak z zabraknie gazu i sie na benie zrobi to popika troszku.

Ten mechanior ma dodża pikapa i ma w nim gas i mówi że nic złego się nie dzieje.

Temat ten leży od kilku dobrych dni na tym forum i chyba mało ludzia ma tą instalkę.Słyszałem też że oryginalnie w nowych oplach to ją właśnie montują.Słyszałem też że są bezawaryjne i że to z górnej półki firma.

W najbliższą sobotę jade zrobić se ten gas , u nas je za 3000 pln i chyba się to opłaci.Do niedawna chcieli 3500 a nawet 3700 ale za BRC.

Proponował mi też głośniejsze ale za to trwalsze wtryskiwacze (wtedy 3200pln) ale pozostałem przy tych cichszych-nie wiem czy dobrze zrobiłem ale on w tym dodżu ma te cichsze-niby mniej trwalsze ;)

Jak zainstaluję i poeksploatuję troszku to opiszę wrażenia.

A może ktoś coś ma do dodania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj o jednej rzeczy ktora jest dosyc wazna przy gazie sekwecyjnym a mianowicie o tzw.gwizdkach na kolektor.

O co tu chodzi jeżeli wolno spytać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pomóżcie mi. Jade na gazie jest ok dopóki się nie włączy wentylator. Czyli przy obciążeniu napięcia zacvzyna się dusić na wyżsżych obrotach i gaśnie na wolnych i jakby nie miał siły. Dzieje się tak tylko przy włączeniu sie wentylatora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o zabezpieczenie przed strzalami do kolektora zeby ci go nie rozwalilo ,dlatego na to sie mowi gwizdki bo jak zaczyna strzelac to nadmiar gazu zostaje odprowadzony przez te zawory .potocznie sie na nie mowi gwizdki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam przed montażem o to choć na różnych forach o tej instalce czytałem to nikt nic nie wspominał o tych gwizdkach.

 

[ Dodano: Sob Sie 11, 2007 21:33 ]

Instalka ju założona i działa.nie ma żadnej odczuwalnej róznicy w pracy autka.jedyne co słychać to wtryski ale trzeba sie dobrze wsłuchać.

Co do tych gwizdków-zapytałem na co trzeba zwrócic uwagę szczegolnie-powiedział szefu warsztatu że nic nie trzeba robic,zalecał by tak z pół zbiornika PB było zawsze.

Czas teraz wszystko pokaże.

pozdrawiam.

 

[ Dodano: Nie Wrz 09, 2007 23:25 ]

Cześć.Przejechałem pierwszy tysiąc km od momentu zalożenia tej instalki.Jak narazie działa.Raz mi zdarzyło sie wyczuć jak przełączył sie z beni na gaz-to tak sie zadusił na pół sekundy ale załapał-nie wiem czemu bo zazwyczaj to sie tego nie czuje-może zabrakło gazu przez chwilę? Raz sonda za katem załapała błąd typu za uboga mieszanka i wywaliło kontroklę,która nie zgasła aż do momentu wykasowania błędu (szkoda że nie zgasła o ile wiem to w astrach zapala sie ale gaśnie jak sie cos takiego wydarzy).Problem tkwił po stronie gównia...ego gazu.Mam nauczkę że jak wszędzie jest gaz za 2,18 to nie należy kupować takiego po 2,05 (właśnie czytałem w wiadomościach raport że 30% sprzedawanego gazu jest o jakości złej i chyba trafiłem na coś takiego).Kupiłem i niestety parę dych mniej (tech2)+ strata czasu i niepotrzebny stresik.

 

Poza tym to pali gazu praktycznie tyle co benzyny-bym rzekł że 1:1 + (5%-10%) na rozruch na beni 37 litrów gazu stykło mi na przejechanie 344 km (około 0,23pln za 1 km). Silnik pracuje normalnie i nie przegrzewa się (max temp w korku 97stC w trasie 90).Przyspieszenia są prawie jednakowe nic nie muli auto idzie normalnie.

Warto tej firmy instalkę założyć.

Za jakiś czas coś jeszczę napiszę.

Pozdr. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności