Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu i łańcuch balastowy


Gość signum 2.2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość signum 2.2

Ostatnio za uwarzyłem że podczas porannego odpalania mojej signum 2.2 direct 2004 słychać przez 1-2 sekundy dziwny dźwięk, tak jakby delikatna sieczkarnia, potem jest cicho pojechałem do ASO powiedziano mi ze troszkę hałasuje łańcuch rozrządu ale słyszeli głośniejsze by na czas serwisować autko a będzie ok (srevis UK )ale że niedługo mam jechać do Polski pojechałem ponownie do ASO by mi dokładnie sprawdzili, powiedziałem ile mam do zrobienia km itd. Po około 20 min powiedziano mi że łańcuch troszkę hałasuje ale nie potrzebna jest wymiana, że nie jest nawet naciągnięty choć nie wiem jak to sprawdzili przez 20 minut ale nikt nie da mi gwarancji że przy takiej trasie będzie wszystko ok.

I tu moje pytanie czy lepiej to zrobić w UK czy mogę spokojnie jechać do polski dodam że hałas delikatny jest tylko rano przy odpalaniu na wysokich obrotach cisza podczas postoju także delikatnie go słychać,czy muszę wymienić dwa łańcuchy czy wystarczy tylko łańcuch rozrządu i może ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś namiar na dobrego mechanika w okolicy Wrocławia lub w samym Wrocławiu

Z góry dziękuje wszystkim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to jest silnik benzyna czy diesel ? Jaki ma przebieg ?

 

W moim poprzednim samochodzie - opel vectra b 2,2 DTI też mialem łańcuch rozrządu i do momentu sprzedaży auto miało najechane 217 000 km. Nie było najmniejszego problemu z łańcuszkiem ani podejrzewanymi stukami pochodzącymi od niego.

 

Powszechna opinia głosi że samochody wyposażone w łańcuszek rozrządu są kompletnie bezobsługowe i dożywotnie (umierają wraz z silnikiem). Nie jest to jednak do końca prawda. Nawet łańcuchy trzeba wymieniać - oczywiście z dużo mniejszą częstotliwością niż pasek rozrządu ale jednak. Wszystko zależy też od tego jak się traktuje samochód.

Generalnie każdy producent podaje jaka powinna być wytrzymalość takiego łańcuszka - z regóły jest to koło 500 000 km - ale musisz sprawdzić jak jest zalecane dla tego konkretnego modelu.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość signum 2.2

sorry jest to signum 2.2 direct 2004 96.000 przebiegu

 

Zmieniłem dziś olej z 0W40 MOBIL 1 na 5W30 mobil 1 ESP FORMULA przed wymianą płukanka silnika środkiem STP i autko zaczęło ciszej pracować oraz zanikł dźwięk łańcucha przynajmniej znacząco ucichł ciekawe, ale tak czy inaczej rozrząd na pewno wymienię razem z pompą wody

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności