Skocz do zawartości

Dodatkowy alarm wariuje


Gość damian11235

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damian11235

Witam wszystkich użytkowników.

Pilnie potrzebuje samochodu dlatego zwracam się o pomoc do Was. Mam Astre II benzyna + LPG rocznik 99/00, kombi 1.4 16V.

Chociaż nie wiem po co tyle info. Tak na marginesie samochód bardzo dobrze się sprawuje pod względem technicznym.

 

Mam problem z dodatkowo założonym, dawno temu przez poprzedniego właściciela alarmem. Alarm używałem jakieś 2 lata temu. Niestety jedyny pilot który dostałem od poprzedniego właściciela popsuł się- dokładnie przycisk którym się zamykało/otwierało samochód (lewy). Dlatego przerzuciłem się na zamykanie z fabrycznego kluczyka. Samochód ma fabrycznie założony centralny zamek z pilota w kluczyku, prawdo podobnie poprzedni użytkownik podpiął do niego alarm. W samochodzie widać czujniki ruchu czy zmiany ciśnienia wewnątrz (chyba tak to się nazywa). Z czego dobrze pamiętam to jak się go zamykało syrena dawała jeden sygnał, przy otwieraniu dwa. Na temat alarmu nie wiem za dużo, firmy nie znam. Najgorsze jest to że nie wiem gdzie została schowana centrala alarmu lub jakiś przycisk do resetu. Jeżeli jest włączony alarm zapłon jest odcięty.

 

A teraz opis problemu:

Wczoraj wróciłem z trasy i zostawiłem samochód na dworze z otwartymi wszystkimi szybami (wersja bez elektryki)zamknąłem drzwi kierowcy, przez przypadek nacisnąłem na rygiel (bolec lub guzik zależy jak kto to nazywa) i samochód się zamknął. Myśląc że się nic nie stanie poszedłem do domu a on się wygrzewał. Wieczorem jak go otworzyłem z pilota w kluczyku wsiadłem i w czasie próby odpalenia zaczął wyć alarm. Szybko otworzyłem maskę i odłączyłem na chwile akumulator, po założeniu klemy cisza, ale odpalić się nadal nie da. Jak go zamknę z pilota (kluczyka) czy ręcznie naciskając na rygiel i otworze to wystarczy drzwi ruszyć a on zaczyna od nowa. Zapłon cały czas odcięty.

Nie da się jeszcze użyć domknięcia drzwi, naciśnięcie drugi raz na przycisk zamykający. Jak można to naprawić?

W czym leży problem?

Co się mogło stać?

Czy ktoś może zrobić mi kopie pilota do alarmu z niedziałającego starego pilota, istnieje taka opcja?

Może go jakoś zresetować? Alarm może mieć jakieś dodatkowe zasilanie lub zabezpieczenie przez resetem?

Jak na razie proszę o porady uwzględniając mój brak wiedzy o położeniu centrali alarmu ;)

 

Zależy mi na szybkim odblokowaniu samochodu, alarm nie jest ważny. jak będzie działała sama fabryczna centralka z oryginalnego pilota to ok.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt. Nie suchego poniedziałku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damian11235

Żeby zrobić dodatkowy pilot nie trzeba mieć jakiegoś kodu? oprócz pilota nic nie mam. Na dodatek popsuty jest przycisk, jak by nie to nie było by sprawy.

Założenie nowego alarmu z wykorzystaniem starego tj. syrena, czujniki w drzwiach, wewnątrz itd?

 

Najwyżej jutro (we wtorek) będę szukał centrali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko przycisk jest uszkodzony to mozesz sie pokusic o jego wymiane. W celu identyfikacji alarmu wsadz glowe pod kierownice i sprawdz obszar nad nogami kierowcy. Lepiej wiedziec co sie ma zamontowane w samochodzie w razie ewentualnych problemow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności