Skocz do zawartości

Bagażnik na rower ,dachowy czy na klapę?


Gość Grazyna63

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mam problem, potrzebuje bagażnik na rowery .NIestety nie mam pojęcia co wybrac , nie mam haka i tu zaczyna się problem. Szukałam w Thule do mojego modelu, a mam Astrę hatchback 2000 rok i jest tylko jeden model na klapę.Nie bardzo mnie przekonuje, wygląda marnie i delikatnie .A na dach nie mam nic.Musiałabym kupić wszystko i tu zaczyna się problem finansowy:)))

Pomocy !!! jakie macie doświadczenia ? czy warto kupić ten na klapę ,może ktoś uzywa i podzieli się doświadczeniem? a może cos innego? a może jednak poczekac i kupić wszystko na dach?en dach włoży? wolałabym na klapę , łatwiej założyć,sił brak:) piszcie kochani , bo bardzo mi jest potrzebny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość speedybike

No w Twoim przypadku pozostaje chyba tylko na klapę.

Tak jak mój przedmówca napisał, są inne firmy niż Thule.

Ja zakupiłem bagażnik Eufab, oto on :

 

http://www.pinkbike.com/photo/5674598/?s5

 

Na dach odpada, ze względu na większe opory powietrza, i trudność w montowaniu roweru na bagażniku.

Musisz poprzeglądać te montowane na klapę, Najlepiej portale aukcyjne.

 

Polecam ten typ co ja mam, czyli z rynienkami na koła.

Rower po prostu stawiasz w tych rynienkach i zabezpieczasz paskami i mocujesz do ramienia trzymającego rower.

Dlaczego?

Często, (mój przypadek) konstrukcja ramy, uniemożliwia podwieszenie roweru na bagażniku tego typu :

 

http://m-cm.nazwa.pl/Fotki%20allegro/cruser%20lux/delux.JPG

 

Trzeba też zwrócić uwagę na ciężar rowerów, a nie na ilość jaką można na bagażnik zamontować.

 

Często, jest podane że bagażnik pomieści 3 rowery.

I tak jest, problem zaczyna się wtedy gdy się okazuje że łączna waga rowerów nie może przekraczać np 35 kg (najczęściej jest 45 kg) w przypadku bagażników na 3 rowery.

 

Ale myslę, że nie masz zbyt ciężkich rowerów, więc problemu nie będzie.

 

Podsumowując:

Najlepszy dla Ciebie bagażnik to:

 

-montowany na klapę

-z 2-3 rynienkami

-Atest TUV (testy bezpieczeństwa)

 

Ten powinien pasować:

 

http://allegro.pl/bagaznik-na-3-rowerki-na-klape-rynny-wroclaw-i1578893296.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo,bardzo dziękuję ,że ktoś mi pomógł:) Masz rację , taki model jest idealny. Zasugerowałam się ofertą Thule i tylko taki mieli dla mojego samochodu . Twój bagażnik wydaje mi sie solidniejszy ... w tej ofercie z allergo ma tylko 30 kg , a ja nie wiem, czy czasem moje dwa solidne rowery nie będą wazyły ok 36 kg i potem może być prblem...Możesz mi podpowiedziec , jaki konkretnie jest ten twój model? może znajdę gdzieś w sieci?

A jak długo używasz tego bagażnika? masz problem z prowadzeniem samochodu? cięzko jest się przyzwycić że coś tam z boku wystaje? czuje się jakiś bagaż z tyłu? dużo pytań ale chyba jestes miłą osoba i mi wybaczysz:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

grazyno, jak masz starszego górala (mtb) lub jakąś "holenderkę" to musisz liczyć minimum 15 kg na rower - dla porównania moja kolarzówka waży ~10 kg.

 

Swoją drogą również coraz bardziej zastanawiam się nad tego typu bagażnikiem bo skończyłem z perkusją, a ładować do Astry F HB roweru mi się nie chcę bo to spory kłopot zwłaszcza że jadę tylko na weekend do rodzinki.

 

Ciekawi mnie jeden fakt, że za kilka rurek ceny są jak za zboże. I coraz bardziej zastanawiam się czy nie zrobić sobie jakiejś prowizorki własnoręcznie.

 

Speedy ile dałeś za stojak i jak Ci się sprawuje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

kicaj na moje to jest pikuś bo, koła nie są z blach i widać przez nie całkiem dobrze (tym bardziej po zmierzchu), a ramy nie są tak wielgachne że zasłonią cała tablicę - choć zasłonięcie jej części może "obudzić" policjanta ale musieliby jechać za Tobą bo taki stojący się nie zorientuję, chyba że przypadkiem zawinie na pobocze i wtedy luknie.

 

Jednak jak ktoś przewozi wielgachne rowery to jest możliwość kupienia zestawu na tablicę rej. ze światłami stopu.

 

Ale ja jakbym miał tak że blachę mi przysłoni to odkręciłbym ją i przykręcił do ramy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Ja kupiłem używkę, za bodajże 150zł.

Szyny są trochę giętkie (na boki )

Ale biorąc pod uwagę szerokość moich opon, które trochę właśnie rozginają te rynienki, to nie jest źle, i w "normalnym" rowerze napewno z tym nie będzie problemu.

Mój rower waży ok 19kg. Po załadowaniu 2 takich na klapę tył auta wyraźnie siada i czuć obciążenie.

Z jednym rowerem też trochę czuć.

Mój bagażnik nie zasłania ani świateł ani tablicy rejestracyjnej.

Jest wg mnie najbardziej bezpieczny , bo w razie najechania innego pojazdu z tyłu nie uderzy on bezpośrednio w roweru poniżej niego ( co by miało miejsce w przypadku bagażnika montowanego na hak)

No chyba że jakiś Jakaś RAV4 we mnie stuknie to i rower dostanie:)

Własnoręcznie wykonane bagażniki już widziałem, piękne nie są, ale się trzymają.

Z bagażnika jestem zadowolony.

Rower mocuję bezproblemowo, jest stabilny.

 

Bagażnik używam 1,5 roku

Trochę wystaje na boki, ale wszystko wg przepisów:) Trzeba pamiętać że tył trochę szerszy , uważać przy ciasnych skrętach jak i oczywiście przy cofaniu.

Moja żona też śmiga z tym bagażnikiem i naprawdę daje radę i nie narzeka:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bagażniki rowerowe to zdecydowanie polecam THULE. Sprawdź proszę dokładnie ich ofertę zawsze maja kilka modeli począwszy od tzw. budżetowej po solidnie wykonane ale za to droższe. Bez wątpienia Thule jest światowym liderem w produkcji tego typu rozwiązań a cała reszta to niestety podróbki bazujące w znaczącej części własnie na rozwiązaniach Thule tyle że dużo gorzej wykonane.

Sam kiedyś chciałem zaoszczędzić i kupiłem podróbkę, co skończyło się uszkodzeniem rowerów i lakierowaniem samochodu. Odkąd zmieniłem na Thule nie ma żadnych problemów, jest tak jak ppowinnio być czyli prosto i solidnie i domyślnie. Naprawdę odradzam "dziwne" rozwiązania. Przed zakupem dużo na tn temat czytałem i okazuje się że zadna inna fimra nie pakuje takich pieniędzy jak thule na testy i surowe sprawdziany produktów w warunkach rzeczywistych.

 

W razie potrzeby mogę zaoferować pomoc w doborze odpowiedniego bagażnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

wszystko ładnie i pięknie, tylko że jak zobaczyłem cenę co najmniej 750 zł za bagażnik do mojej Astry F HB to zdębiałem. Aż tak często wozić nie będę roweru i na tak długie trasy żebym płacił tyle kasy za kawałki metalu z osłonami i zaczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności