Skocz do zawartości

Bagażnik na rower ,dachowy czy na klapę?


Gość Grazyna63

Rekomendowane odpowiedzi

no spoko Twoje auto, Twoje rowery, Twoje ryzyko tylko czy to nie jest tzw. pozorna oszczędność ? Bierz pod uwagę także bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Jeżeli komuś spadnie na maskę Twój rower to już nie bedzie to takie zabawne :) Tak czy inaczej bagażnik można załatwić w znacznie lepszej cenie niż piszesz. Dla przykładu Thule ClipOn High 9106 w cenie około 450-500 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość speedybike

Wtrącę swoje 3 grosze:

Thule jest liderem, to fakt.

 

Liderem jest też EUFAB niemiecki producent , ale tańszy.

Zakup Thule nie gwarantuje nie zniszczenia lakieru, wiem to na przykładzie znajomego, co regularnie jeździ z rowerem na klapie, na bagażniku Thule dedykowanym do jego modelu auta.

Lakier się obtarł, i musiał zamontować osłony-samoróbki z dętki.

Ot taka mała historyjka.

Oczywiście na bagażnik trzeba przeznaczyć te 300 zł minimum.

No chyba że uda się trafić używkę.

Ja, po zakupie swojego bagażnika, znalazłem na allegro bagażnik Opla.Typowo do mojego auta.

Śmiem wątpić, że Thule dobrałby lepiej bagażnik, niż producent Opla.

Thule byłby tej samej jakości.

 

Więc sorry, ale Thule nie jest wyznacznikiem, ale potwierdzam ich wysoką jakość.

Co prawda do mojego auta, montowanie bagażnika za 700-900zł ( a taki mi się podoba w tej cenie) budzi śmiech na sali ,skoro auto jest warte 3000zł:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thule robi bagażniki do opla :) to tak w kewstii wyjaśnienia. Nie do wszystkich modeli ale do większości so robione własnie w fabrykach thule. Jest to tak zwany produkt OES. Produkowany na zamówienie danej firmy i sprzedawany pod brandem. Czyli nic innego jak zamiast logo thule pojawia sie na nim logo opla :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

jakby nie było nawet 300 zł dla mnie to spory wydatek, a kwestia zarysowania szyby jest b. prosta do zaradzenia (np dętka w przykładzie wyżej)

 

a powiedzcie mi jak sprawa się ma w HB i opieraniu na szybie. Czy przy wybojach (które na naszych drogach rzadkością nie są) szyba nie jest zbyt nadwyrężana itp co może powodować jej uszkodzenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GmsMetallica najtaniej to chyba wyjdzie stelaż bagażnika dachowego(dwie poprzeczne belki) i taki pojedynczy uchwyt na jeden rower na Allegro około 50zł.

post-298-0-85798200-1303927638_thumb.jpg

post-298-0-17214600-1303928020_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Daro rozważałem taką opcję ale:

 

-nie mam relingów (dodatkowy koszt) chyba że znajdę takie w zestawie

-taka opcja zazwyczaj wiąże się z montażem roweru za koła a tego chce uniknąć (mam b.delikatne koła, nie to co w mtb)

-opór powietrza będzie telepać rowerem, a poza tym wzrost paliwa może być większy a chciałbym tego uniknąć przy obecnych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bagażniki rowerowe to zdecydowanie polecam THULE. Sprawdź proszę dokładnie ich ofertę zawsze maja kilka modeli począwszy od tzw. budżetowej po solidnie wykonane ale za to droższe. Bez wątpienia Thule jest światowym liderem w produkcji tego typu rozwiązań a cała reszta to niestety podróbki bazujące w znaczącej części własnie na rozwiązaniach Thule tyle że dużo gorzej wykonane.

Sam kiedyś chciałem zaoszczędzić i kupiłem podróbkę, co skończyło się uszkodzeniem rowerów i lakierowaniem samochodu. Odkąd zmieniłem na Thule nie ma żadnych problemów, jest tak jak ppowinnio być czyli prosto i solidnie i domyślnie. Naprawdę odradzam "dziwne" rozwiązania. Przed zakupem dużo na tn temat czytałem i okazuje się że zadna inna fimra nie pakuje takich pieniędzy jak thule na testy i surowe sprawdziany produktów w warunkach rzeczywistych.

 

W razie potrzeby mogę zaoferować pomoc w doborze odpowiedniego bagażnika.

 

 

Tak , upatrzyłam sobie THULE ale niestety, do mojego modelu proponują tylko jeden na klapę i niestety bez tych rynienek, co akurat uważam ,że jest niezbędne,nawet żebym ja się czuła bezpieczna:) Te bez rynienek mnie przerażają , wydają się mało bezpieczne , i niby ma byc na 3 rowery.

Własnie nie wiem , jak zważyć rowery , jeden mam taki stary góral, a drugi to już olbrzym 28 trekingowy , nie znalazłam jego wagi, a w sklepie Pan stwierdził ,że chyba ok .18 kg.Także dużo .

Bardzo jestem zdesperowana i myślałam,że uda mi się kupić ten bagażnik juz na majówkę ,ale nic z tego:(

Tez kupiłabym taki Eufab , jak ma kolega wyżej, podoba mi się i wydaje się ok

Odezwij sie prosze , jaki to model i gdzie do kupienia , wertuje allegro ale nie ma .

 

Każda pomoc mile widziana :)

dodano

speedybike , kupiłes na allegro?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

wagę roweru bardzo łatwo sprawdzić jeśli się ma wage domową,

1 wejść na wagę,

2 wejść z rowerem

3 zróżnicy obliczyć masę roweru :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GmsMetallica najtaniej to chyba wyjdzie stelaż bagażnika dachowego(dwie poprzeczne belki) i taki pojedynczy uchwyt na jeden rower na Allegro około 50zł.

 

Przepraszam, cos przycinęłam nie tak i jakies oceny wyszły? jak to zmienić????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

speedybike , kupiłes na allegro?

Tak, na allegro.

Może teraz nie ma, ale szukaj.Znane mi firmy to Padova, Thule, Eufab.

W tych firmach warto się rozejrzeć.

Padova i Eufab, są podobne cenowo i jakościowo.

Mieszkasz w Szczecinie, niedaleko do Niemiec.

Może tam coś znajdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności