Skocz do zawartości

Zestaw hamulcowy, który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów asterek :beer:

Małe szybkie pytanie, proszę o szybką i zdecydową oraz konkretną odpowiedź na temat zestawu hamulcowego :wink:

Potrzebuję wiedzieć, który zestaw będzie pasował do mojej asterki ;-)

Dwa zestawy:

Pierwszy

TARCZE WENTYLOWANE - TRW DF1609

KLOCKI – TRW GDB1040

Drugi

TARCZE WENTYLOWANE - BREMBO 09.3090.14

KLOCKI - FERODO FDB 732

Dodam jeszcze że preferuję w miarę rozsądku dynamiczną jazdę. :devil2::aniolek2:

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że ta sama wymiarówka :wink:

Chodzi mi o to, które będą lepsze dla mnie czyli które lepiej się sprawują przy dynamicznej jeździe np. które są bardziej skuteczne jak się nagrzeją a jak się zachowują na zimno itd. :wink:

Tak więc czekam na odpowiedzi :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Robert_W

Niewiele wniosę do wypowiedzi ale zestaw TRW przetestowałem w Astrze G 1.6 16V kombi tj.klocki GDB1351 oraz tarcze DF4042 - zestaw wytrzymał około 40 tys KM (tarcze na upartego mogą zmęczyć jeszcze jeden komplet klocków). Przebieg w 95% Warszawa - przejechanie w korkach 15KM zajmuje mi 50-60 minut, więc nie mają lekko.

Tarcze póki co proste, ale staram się nie wjeżdżać z rozgrzanymi hamulcami w głębokie kałuże, a na myjnię wjeżdżam jak wystygną, układ hamulcowy czyszczony 2 razy w roku na wiosnę i jesienią.

Wrażenia z jazdy AG na zestawie TRW:

- przyzwoite hamowanie, rozgrzanie hamulców nieznacznie zwiększa skuteczność hamowania

- nie piszczały w czasie jazdy i nie szumiały/szurały podczas hamowania

- nie pylą strasznie felg, a nawet jak zapylą to daje się pył zmyć.

- u rdzewiał jeden z zaczepów klocka pod koniec użytkowania (klocka zostało około 2,5-3 mm, także strata żadna).

- tarcze nie zrobiły się fioletowe od przegrzania.

W związku z u rdzewieniem zaczepu teraz dorzuciłem do tarcz TRW zjechane (około 3mm) oryginalne klocki GM (ze zdziwieniem zobaczyłem numer GM i wytłoczenie ATE) i muszę powiedzieć że sprawują się odrobinę lepiej - w pierwszej fazie lekkiego wciskania pedału hamulca, niestety gorzej jest przy ostrzejszym awaryjnym hamowaniu (droga hamowania jakby trochę dłuższa od zestawu TRW+TRW)

 

W drugiej (świeżo kupionej)Astrze G miałem kombinację klocki TRW + tarcze "no name" (żadnych oznaczeń producenta) droga hamowania tragiczna, zmieniłem na tarcze oryginalne GM (używane) i jest poprawa, ale średnio jestem zadowolony ze skuteczności hamowania, klocki wyglądają na oryginalne (może były skopcone np w górach)

 

Kolejną kombinacją jaką testowałem tym razem Astrze F X16SZR był zestaw klocki Ferodo + tarcze nie mam pojęcia jakie. Skuteczność hamowania bardzo przyzwoita, hamulce też nie szumiały/szorowały podczas hamowania, ale niestety popiskiwały w czasie normalnej jazdy (bez używania hamulców).

Potem zacząłem kombinować tarcze i klocki różnych firm (bynajmniej nie te z pierwszej półki) i skoczyło się tym że wywaliłem tarcze i klocki ze względu na kiepską skuteczność hamowania. Obecnie w AF założyłem przód klocki ATE + tarcze ATE Powerdisc i muszę przyznać że są rewelacyjne - test na razie trwa około 1 roku (12 tys.km przejechane) z tyłu komplet bębny + szczęki TRW. ATE+ATE niestety pylą felgi ale osad daje się zmyć.

Powodzenia, Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro kupuje zestaw trw i jak się zrobi dobra pogoda biorę się za wymianę :wink:

Dzięki za odpowiedzi pozdro dla wszystkich :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności