Skocz do zawartości

klima - Zafira A


Gość Trutniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

moja Zafira jest z 2001 roku i nie mam pojęcia czy klima była robiona czy nie, teraz zrobiło msię ciepło i.....włączam klimę.... i nic , pomarańczowe świtełko się świeci, ale powietrza zimnego nie czuć, szukam dobrych ludzi , którzy mogliby mi z tym pomóc, poszukuję kogoś w okolicy Wawy, dajcie znać jeśli kogoś macie zaufanego ,

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witajcie,

moja Zafira jest z 2001 roku i nie mam pojęcia czy klima była robiona czy nie, teraz zrobiło msię ciepło i.....włączam klimę.... i nic , pomarańczowe świtełko się świeci, ale powietrza zimnego nie czuć, szukam dobrych ludzi , którzy mogliby mi z tym pomóc, poszukuję kogoś w okolicy Wawy, dajcie znać jeśli kogoś macie zaufanego ,

Dzięki.

 

Gdy u mnie były takie objawy to oznaczało, że czas nabić klimę:) A zrobią ci to niemal wszędzie. No chyba, że szukasz jeszcze kogoś do przeglądu. To już trzeba się porozglądać dokładniej, w Wawie polecam np. ten.

Edytowane przez maciejas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Sobczak Auto Serwis

Dla jasności podkreślam że jesteśmy warsztatem samochodowym.

 

W przypadku napełniania klimatyzacji, naszym zdaniem warto wybierać warsztaty które dysponują odpowiednimi umiejętnościami. Samo napełnianie jest oczywiście dziecinnie proste. Schodki zaczynają się gdy jednak coś jest zepsute.

 

Podam kilka przykładów:

- nieszczelność w układzie - wyobraźmy sobie że wybieracie Państwo warsztat który zajmuje się jedynie napełnianiem i niczym więcej. Człowiek, który obsługuje maszynę napełnia Wasz samochód, maszyna nie komunikuje żadnych awarii płacicie i odjeżdżacie zadowoleni. Po kilku godzinach przez tę dziurę schodzi cały czynnik.

- zepsuta elektronika - napełniacie a klimatyzacja nadal nie działa

- zniszczone zaworki - nikt ich nie sprawdza a one po woli przepuszczają

- manometry - nie chcę wchodzić w szczegóły ale na nich można odczytać wiele informacji o stanie układu klimatyzacji np o słabej sprężarce, bądź niesprawnym wentylatorze albo brudzie w układzie.

- nieprawidłowe ilości czynnika - mieliśmy takie przypadki że przyjeżdżały do nas samochody z nawet 2 krotnie za dużą ilością czynnika (za dużo to tez nie dobrze)

 

Oprócz naszego warsztatu który może pochwalić się w tym roku już 7 letnim doświadczeniem w naprawach klimatyzacji zdobytym poprzez obsłużenie co najmniej kilku tysięcy samochodów macie do wyboru na terenie warszawy jeszcze 5-10 miejsc będących naszymi konkurentami ale takimi których szanujemy za umiejętności.

 

Reszta warsztatów oferuje te usługi od roku bądź dwóch i generalnie nie ma pojęcia na czym naprawy klimatyzacji polegają.

 

pozdrawiamy

Sobczak Auto Serwis

http://www.sobczak.net/klimatyzacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności