Skocz do zawartości

zafira jaki olej do automatycznej skrzyni???


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

prosze o pomoc poniewaz posiadam opla zafire rok 99 automat angielska wersja i niemam pojecia co zrobic a w kompie wyskakuje mi sprawdz olej. myslalem ze w silniku ale jest w normie wiec mysle ze w skrzyni automatycznej poniewaz jakos ostatnio zacza troszeczke szarpac jak sie rusza nim z miejsca i niema takiej plynnej jazdy jak wczesniej pozatym tempomat cos tez zacza szwankowac i sie wylanczac niewiem czy to jest z tym cos zwiazane. pozatym niewiem jaki olej powinien byc tam dolany a moze powinien byc wymieniony ? moze jakis filtr do tego. i gdzie moge sprawdzic poziom oleju w skrzyni

prosze o pomoc;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam zafirę 1,8 XE w automacie rok 2000.

Olej w skrzyni w oplu wymieniałem w październiku 2006 w serwisie (miałem przebieg 120kkm) i na fakturze jest to olej mobil atf220 5,0 Litra x 24,20 brutto

Do dziś działa super.Tego nalej.

W mojej wersji nie ma filtrów żadnych-pytałem o to.Podobno niektóre automaty mają jakiś filtr ale niekoniecznie.Jedź z tym do ASO to nie jest drogie a skrzynia hmmmm szarpie hmmm może olej a może coś ze sterownikiem.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Cześć.

Mam zafirę 1,8 XE w automacie rok 2000.

Olej w skrzyni w oplu wymieniałem w październiku 2006 w serwisie (miałem przebieg 120kkm) i na fakturze jest to olej mobil atf220 5,0 Litra x 24,20 brutto

Do dziś działa super.Tego nalej.

W mojej wersji nie ma filtrów żadnych-pytałem o to.Podobno niektóre automaty mają jakiś filtr ale niekoniecznie.Jedź z tym do ASO to nie jest drogie a skrzynia hmmmm szarpie hmmm może olej a może coś ze sterownikiem.

Pozdr

 

Cześć Sławinek mam do ciebie pytanie odnośnie skrzyni. Mam też zafirę z 2000 z silnikiem 1,8 Z1,8XE. Jaki typ i model masz tej swojej skrzyni. Mój problem polega na tym, że nie mam bagnetu pomiaru poziomu oleju w skrzyni i chodzi mi o jego wymiary. Może ty mi pomożesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności