Skocz do zawartości

kontrolka corsa b


Gość opelek1996

Rekomendowane odpowiedzi

Gość opelek1996

Witam

...mam następujący problem- i nie tylko ja - jak widać mechanicy elektrycy również...

zapala mi się ikonka zdjęcie poniżej- byłam z autem u elektryka- błędów żadnych nie wykazuje- byłam u mechanika- mówi ,że pojęcia nie ma o co chodzi , a chodzi o to ,że pojawia się ta ikonka auto gaśnie ...potem wyłącze odpalam na nowo - i znów ta sama sytuacja....jedzie po chwili gaśnie- może spotkaliście się juz z tym- podpowiecie...będę wdzięczna za porady - bo już opadłam z sił...

Pozdrawiam

Renata

post-19237-0-12515100-1304336582_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

Witaj Renato. Wiem że może sprawić ci problem ale postaraj się sama sczytać błędy http://forum.opel24.com/topic/18-i-Kody-bledow-Opel-Corsa/. Dodatkowo jeżeli ci nadal nie wyświetli błędów możesz odpiąć akumulator na jakieś 10 min i po podłączeniu s powrotem odpali silnik na parę minut aby komputer znów mógł się zestroić z silnikiem. Sytuacja wygląda trochę tak jakby albo immobiliser odcinał dopływ paliwa albo brakowało by gdzieś napięcia lub masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek1996

...dzięki kolego - ale mnie to absolutnie nic nie powie...:(, bo ja się znam na autach jak kura na pieprzu- niestety

 

a ja nie mam immobilaizera...mechanicy już tak robili - elektrycy również, twierdzą ,że żadnych błędów nie wykazuje...zauważyłam ,że dzieje się to zawsze wtedy , kiedy dojeżdżam do świateł i zwalniam, kiedy muszę zakręcić i zwolnić znów to samo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

pod kierownica z lewej strony masz zaślepkę od bezpieczników. W środku znów z lewej strony znajduję się złącze diagnostyczne takie jak w linku który ci podesłałem (kostka z 10 lub 16 pinami). Łączysz piny i przekręcasz kluczyk tak aby zaświeciły ci się tylko wszystkie kontrolki i liczysz ile razy mrugnie ci pomarańczowa kontrolka z silnikiem. Cała procedura zaczyna się od liczby 12 (jedno mrugnięcie przerwa dwa mrugnięcia) a następnie pokazują się błędy (np 16: jedno mrugnięcie przerwa sześć mrugnięć)

dodano

A na nierównościach??

dodano

Puki co wygląda tak jakby gdzieś coś z elektryki nie łączyło. Jak miałem Opla Monze miałem taki przypadek, że kabel od masy przy cewce zapłonowej mi się obluzował i autko gasło w czasie jazdy. A masz możliwość podjechać do innego elektryka??

Edytowane przez daro
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek1996

dziękuję Ci bardzo - przekażę to co napisałes komuś co będzie wiedział jak to wykorzystać- jak mówiłam- zielono mi - w tych sprawach - a ogólnie to za co odpowiada ta ikonka?

 

wdzisz mechanik - elektryk też twierdzą ,że to może być jakiś poluzowany kabelek - tylko który teraz- szukac wiatru w polu - ale kurde, żeby kilku i nie poznało się na niczym- szukają pierdół- a ja płacę jak za zboże- i wracam dalej z tym samym problemem pod "własne niebo"...

 

 

a co do nierówności - przy zakrętach najczęściej...choć i na prostej drodze też się zdarzyło...

 

byłam już u dwóch elektryków- i oboje podpinali pod komputer- wierdząc ,że będów nie wykazuje..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek1996

a sprawdzałąś czy działa metoda sprawdzania błędów "gaz/hamulec"??

 

 

tzn?...co post na niewiedzę zwalać- az głupio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miechulodz

co do diagnostyki jeżeli złącze na piny nie działa znaczy się nie ma kodu 12 czyli rozpoczęcia diagnostyki wyłącz zapłon, do oporu wciśnij gaz i hamulec i przekręć stacyjkę na 2 pozycje tak żeby rozrusznik nie zaskoczył czyli na zapłon i wtedy powinno rozpocząć diagnostykę tyle że nie wiem czy u ciebie zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek1

Hmm, nad kolumna kierownicy idzie wiazka kabli, moze się obluzowała i gdzieś dotyka do masy?

Kontrolka miga, czy sie pali stałym swiatłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opelek1996

Hmm, nad kolumna kierownicy idzie wiazka kabli, moze się obluzowała i gdzieś dotyka do masy?

Kontrolka miga, czy sie pali stałym swiatłem?

 

 

świeci całym światłem...a jak już się zaświeci po może 20-30 sec gaśnie samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności